To dopiero bezczelność! Waltz postawił się na równi z ludźmi wypędzanymi z kamienic

/ fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Andrzej Waltz, który dziś zeznaje przed Komisją Weryfikacyjną, w odpowiedzi na jedno z ostatnich pytań stwierdził, że "wszyscy jesteśmy ofiarami braku ustawy reprywatyzacyjnej". Postawił w ten sposób znak równości między sobą, który na sprzedaży udziałów w kamienicy zarobił niezłe pieniądze, a ludźmi, których bestialsko wypędzano z mieszkań i niszczono astronomicznymi podwyżkami czynszu.

W jednym z ostatnich pytań, które Andrzej Waltz otrzymał od członków komisji, przewodniczący Patryk Jaki poprosił o odniesienie się do wstrząsających losów mieszkańców kamienicy przy Noakowskiego 16 po jej zreprywatyzowaniu. Lokatorzy podkreślali podczas przesłuchań, że wiele osób na skutek bestialskich działań "czyścicieli kamienic" postradało swoje życie i zdrowie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Takie piekło zgotowano lokatorom Noakowskiego 16

- Wszyscy jesteśmy ofiarami braku ustawy reprywatyzacyjnej

- odpowiedział na słowa Patryka Jakiego Andrzej Waltz.

Waltz na sprzedaży praw własności do części kamienicy przy Noakowskiego 16 miał zarobić kilka milionów złotych. Dzisiaj komisja podkreślała, że Andrzej Waltz mógł wejść w ich posiadanie poprzez nieuczciwe wzbogacenie, odwołując się do fałszowania aktu notarialnego przez niejakiego Leona Kalinowskiego, od którego prawa własności zakupił wuj Andrzeja Waltza.

CZYTAJ WIĘCEJ: Czy Waltz odda pieniądze mogące pochodzić z nieuczciwego wzbogacenia

Waltz mówiąc o sobie jako "ofierze" porównał się niejako z ludźmi, których dręczono i wypędzano z kamienic, którym podnoszono kilkudziesięciokrotnie czynsze, a z ich życia czyniono istny koszmar. Naprawdę trudno jest tu dostrzec choćby najmniejszy wspólny punkt między Waltzem a gnębionymi lokatorami.

Sam małżonek prezydent Warszawy zaznaczył podczas dzisiejszego przesłuchania, że "słyszał" o losach mieszkańców Noakowskiego 16, jednak po sprzedaży praw własności "nie interesował się sprawą i nie interweniował".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Najszybszy pociąg w kraju zepsuł się po zderzeniu z krową

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Wilczur/CC BY-SA 2.0

  

Najszybszy pociąg w Indiach, którego inauguracji dokonał w piątek premier kraju Narendra Modi, dzisiaj zepsuł się po zderzeniu z krową w stanie Uttar Pradeś.

Pociąg, zbudowany w ramach programu "Made in India" wracał do Delhi z Varanasi, ale kolizja z krową spowodowała nad ranem przerwę w zasilaniu i uszkodziła układ hamulcowy. Vande Bharat Express dojechał do stolicy z poważnym opóźnieniem, po co najmniej godzinnym postoju niedaleko Agry.

"Pociąg miał problemy techniczne i został zablokowany na trasie do Delhi" - powiedziała agencji AFP rzeczniczka Kolei Indyjskich Smita Vats Sharma. Jak dodała, pociąg dotarł bezpiecznie do stolicy przed pierwszą planowaną na niedzielę podróżą komercyjną.

Premier Modi i rządząca partia BJP w związku z samobójczym zamachem w Kaszmirze, gdzie w czwartek zginęło ponad 40 policjantów, odwołali zaplanowane na piątek wydarzenia polityczne związane z kampanią wyborczą, poza inauguracją pociągu.

Za nieodwołanie tego wydarzenia Modiego skrytykował przywódca opozycyjnej Partii Zwykłego Człowieka (AAP) Alka Lamba. Napisał na swoim profilu na Twitterze: "Gdyby premier miał choć trochę wstydu, inaugurowanie pociągu mogłoby się odbyć kilka dni później lub bez jego udziału". Na co rzecznik BJP Sambit Patra zareagował, stwierdzając, że "rozwój kraju musi postępować z szybkością jeszcze większą".

Problemy na drogach i kolejach z powodu kolizji z bydłem są w Indiach powszechne, zwłaszcza w Uttar Pradeś, gdzie miał miejsce sobotni wypadek na torach.

Najszybszy w kraju pociąg zbudowano w fabryce w Madrasie w ramach programu modernizacji starzejącego się transportu kolejowego, sięgającego jeszcze czasów brytyjskiej kolonizacji. Ekspres może osiągnąć prędkość 180 km na godzinę.

Według Kolei Indyjskich podróż na trasie 850 kilometrów między Delhi a Varanasi, świętym hinduskim miastem nad Gangesem, które przyciąga największą liczbę pielgrzymów w kraju, spadnie z 14 do niecałych 10 godzin.

Z transportu kolejowego korzystają w Indiach około 23 mln pasażerów dziennie

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl