Waltz twierdzi, że "słyszał" o losach mieszkańców Noakowskiego 16. "Po zbyciu praw własności nie interesowałem się sprawą i nie reagowałem"

Andrzej Waltz / youtube.com/Komisja Weryfikacyjna (screenshot)

  

Andrzej Waltz przed Komisją Weryfikacyjną zeznał, że choć słyszał o losach mieszkańców Noakowskiego 16 po reprywatyzacji, to "nie interesował się tą sprawą i nie interweniował" po momencie zbycia praw do nieruchomości na rzecz firmy Feniks. Dodał, że nie rozmawiał z żoną o kwestiach prawnych związanych z Noakowskiego 16.

Przesłuchiwany dziś przed Komisją Weryfikacyjną Andrzej Waltz był pytany o to, czy po pojawieniu się w obiegu medialnym informacji o nielegalnych pełnomocnictwach tworzonych w latach 40. przez Leona Kalinowskiego, interesował się tą sprawą, która w dalszej kolejności dotyczyła linii spadkowej kamienicy przy Noakowskiego 16, w której znalazł się Waltz.

- Jeśli informacja o Kalinowskim jest rozpowszechniana, to czy instytucja państwowa nie powinna tego weryfikować i poinformować mnie oraz zareagować? Dlaczego ja miałby prowadzić zamiast prokuratury prywatne śledztwo ws. Kalinowskiego?

- odpowiadał przesłuchiwany, twierdząc, że nie rozumie, dlaczego on miałby podejmować "prywatne śledztwo".

 - Cały czas panowie mówią, że powinienem widzieć [o sprawie Kalinowskiego - red.], bo to jest rozpowszechniane medialne. To powinna o tym wiedzieć prokuratura i CBA. Czy ja jestem lepszy niż prokuratura i CBA?

- kontynuował Waltz.

W dalszej części przesłuchania mówił, że choć słyszał o problemach mieszkańców kamienicy przy Noakowskiego 16 po reprywatyzacji, to "nie interesował się sprawą" po momencie sprzedaży praw własności firmie Feniks.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: youtube.com/Komisja Weryfikacyjna, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Najszybszy pociąg w kraju zepsuł się po zderzeniu z krową

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Wilczur/CC BY-SA 2.0

  

Najszybszy pociąg w Indiach, którego inauguracji dokonał w piątek premier kraju Narendra Modi, dzisiaj zepsuł się po zderzeniu z krową w stanie Uttar Pradeś.

Pociąg, zbudowany w ramach programu "Made in India" wracał do Delhi z Varanasi, ale kolizja z krową spowodowała nad ranem przerwę w zasilaniu i uszkodziła układ hamulcowy. Vande Bharat Express dojechał do stolicy z poważnym opóźnieniem, po co najmniej godzinnym postoju niedaleko Agry.

"Pociąg miał problemy techniczne i został zablokowany na trasie do Delhi" - powiedziała agencji AFP rzeczniczka Kolei Indyjskich Smita Vats Sharma. Jak dodała, pociąg dotarł bezpiecznie do stolicy przed pierwszą planowaną na niedzielę podróżą komercyjną.

Premier Modi i rządząca partia BJP w związku z samobójczym zamachem w Kaszmirze, gdzie w czwartek zginęło ponad 40 policjantów, odwołali zaplanowane na piątek wydarzenia polityczne związane z kampanią wyborczą, poza inauguracją pociągu.

Za nieodwołanie tego wydarzenia Modiego skrytykował przywódca opozycyjnej Partii Zwykłego Człowieka (AAP) Alka Lamba. Napisał na swoim profilu na Twitterze: "Gdyby premier miał choć trochę wstydu, inaugurowanie pociągu mogłoby się odbyć kilka dni później lub bez jego udziału". Na co rzecznik BJP Sambit Patra zareagował, stwierdzając, że "rozwój kraju musi postępować z szybkością jeszcze większą".

Problemy na drogach i kolejach z powodu kolizji z bydłem są w Indiach powszechne, zwłaszcza w Uttar Pradeś, gdzie miał miejsce sobotni wypadek na torach.

Najszybszy w kraju pociąg zbudowano w fabryce w Madrasie w ramach programu modernizacji starzejącego się transportu kolejowego, sięgającego jeszcze czasów brytyjskiej kolonizacji. Ekspres może osiągnąć prędkość 180 km na godzinę.

Według Kolei Indyjskich podróż na trasie 850 kilometrów między Delhi a Varanasi, świętym hinduskim miastem nad Gangesem, które przyciąga największą liczbę pielgrzymów w kraju, spadnie z 14 do niecałych 10 godzin.

Z transportu kolejowego korzystają w Indiach około 23 mln pasażerów dziennie

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl