Z OSTATNIEJ CHWILI

Żużlowcy Motoru Lublin drużynowymi mistrzami Polski • • •

Tunezyjczyk zabił Polaka. Jest akt oskarżenia

Prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Suwałkach akt oskarżenia wobec Tunezyjczyka, oskarżonego o zabójstwo 21-letniego mężczyzny w Ełku, w noc sylwestrową - poinformował dzisiaj prokurator Ryszard Tomkiewicz.

/ Twitter/Janusz

Sprawa dotyczy głośnych wydarzeń, do których doszło w pobliżu prowadzonego przez cudzoziemców baru z kebabem w centrum Ełku. Awantura przed tym lokalem zaczęła się po tym, jak wybiegł z niego młody mężczyzna, zabierając stamtąd dwie butelki napojów.

W pościg za 21-letnim Danielem ruszyły dwie osoby z baru: Tunezyjczyk pracujący tam jako kucharz oraz właściciel, z pochodzenia Algierczyk. Gdy dogonili 21-latka, doszło do szarpaniny. Pchnięty nożem chłopak zmarł.

Początkowo prokuratura obu cudzoziemcom postawiła zarzuty zabójstwa; ostatecznie, po zebraniu różnych dowodów, w tym przeprowadzeniu wizji lokalnych, właścicielowi baru zmieniła zarzuty na łagodniejsze: udziału w bójce i nieudzielenia pomocy poszkodowanemu. Akt oskarżenia w jego sprawie trafił już wcześniej do sądu w Ełku.

Najdłużej trwało śledztwo wobec Tunezyjczyka. Przy zarzucie zabójstwa grozi mu nawet dożywocie. Od czasu zatrzymania i postawienia zarzutów przebywa w areszcie.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#prokuratura #Ełk #Tunezyjczyk #zabójstwo

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo