Przyzwolenie na złodziejstwo

  

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz nie stawi się jako świadek przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji stołecznych nieruchomości. A przecież będąc profesorem prawa i mając pewność, że prawidłowo została przejęta przez jej najbliższą rodzinę kamienica przy ul. Noakowskiego 16, mogłaby osobiście „zmiażdżyć” komisję niezbitymi argumentami!

Jednak nie czyni tego, ponieważ jako świadek odpowiadałaby karnie za składanie fałszywych zeznań. Pani prezydent może co prawda odmówić składania zeznań ze względu na to, że może to zaszkodzić jej mężowi oraz córce – ale byłoby to odebrane jako pośrednie przyznanie się do winy. Pojawia się pytanie: na ile świadomość bezprawnego pozyskania ponad 5 mln zł ze sprzedaży ww. kamienicy przyczyniła się do przymykania oczu przez prezydent Gronkiewicz-Waltz na masową, złodziejską reprywatyzację w stolicy?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl