Minister Rafalska doceniona przez Węgrów! Odebrała jedno z najwyższych węgierskich odznaczeń państwowych

/ twitter.com/MRPiPS_GOV_PL

  

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska odebrała dziś Krzyż Średni Orderu Węgierskiego. Odznaczenie zostało nadane przez prezydenta Węgier Janosa Adera. To jedno z najwyższych węgierskich odznaczeń państwowych, jakie może otrzymać cudzoziemiec.

Krzyż Średni Orderu Węgierskiego został przyznany Elżbiecie Rafalskiej w dowód uznania za działalność na rzecz umacniania i rozwój relacji węgiersko-polskich w obszarze polityki rodzinnej i społecznej. Odznaczenie wręczyła dziś w ambasadzie Węgier sekretarz stanu ds. rodziny i młodzieży w Ministerstwie Zasobów Ludzkich Węgier Katalin Novak.

Naszym zadaniem nie jest to, żebyśmy oceniali panią minister, my możemy tylko chylić czoła, ukłonić się, wyrazić szacunek i wdzięczność za wszystko, co pani minister robi. Mówi się teraz, że Europa jest kontynentem pustych kolebek. Tyczy się to i Węgier, i Polski. Po prostu nie rodzi się tak dużo dzieci, żebyśmy mogli przetrwać. Naszym zadaniem jest postawić pytanie, dlaczego tak się dzieje -- mówiła Katalin Novak.

Węgierska wiceminister podkreśliła, że Polacy i Węgrzy zgadzają, że rodzina jest fundamentem społeczności.

Pracujemy nad tym, żeby uczynić tę rodzinę jak najsilniejszą. Pani minister w rządzie polskim otrzymała takie właśnie zadanie, by każdego dnia pracować na rzecz rodziny i widzimy tego efekty -- dodała Novak.

Zaznaczyła również, że Polska jest dla Węgier "świetnym sojusznikiem", minister Rafalską zaś od pierwszej chwili traktuje jako przyjaciela.

Bardzo dziękuję polskiemu rządowi; Elżbieto, tobie szczególnie dziękuje za to, że stoicie obok nas w tej ciężkiej walce, którą teraz musimy toczyć w Europie. I życzę nam wszystkim, żebyśmy jak najdłużej zdołali ramię w ramię walczyć w tej walce, i w miarę możliwości po stronie rządowej -- mówiła węgierska wiceminister.

Elżbieta Rafalska przypomniała, że to Węgry są dla Polski punktem odniesienia i narodem, który w "europejskiej polityce rodzinnej pierwszy przetarł szlaki pewnej odrębności tej polityki, polityki rodzinnej opartej o wartości, o fundament, o tożsamość".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koszmar Sri Lanki w święto Zmartwychwstania Pańskiego. Te ujęcia mrożą krew w żyłach! WIDEO

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com/AHemmathagama

  

Seria eksplozji wymierzonych w hotele i kościoły na Sri Lance pozbawiła życie wielu osób. Podczas nabożeństwa wielkanocnego zaatakowano chrześcijan modlących się m. in. w kościołach św. Antoniego i św. Sebastiana. Amatorskie nagrania pokazują potężną skalę zniszczeń.

Na zamieszczonych na Twitterze filmach widać chaos, jaki panuje po wybuchach. Ludzie biegają, krzyczą, szukają pomocy. Ze zniszczonych kościołów wynoszeni są ranni.

Wewnątrz świątyń zniszczenia są ogromne.

Na amatorskim nagraniu z kamery samochodowej widać, jak wyglądał wybuch w kościele św. Antoniego, głównym ośrodku religijnym dla katolików z tego regionu.

Wybuchy miały miejsce także w hotelach, gdzie przebywa sporo zagranicznych turystów.

W Niedzielę Wielkanocną w kilku miastach Sri Lanki doszło do serii eksplozji w kościołach i hotelach, w których - według różnych źródeł - zginęło od ok. 140 do ok. 190 osób. Na razie władze nie poinformowały oficjalnie, co było przyczyną wybuchów lub by był to atak terrorystyczny. Źródła w lankijskich służbach bezpieczeństwa podają natomiast, że prawdopodobnie co najmniej dwa z wybuchów były dziełem zamachowców samobójców.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl