Premier Olszewski: Odwołanie ministra Macierewicza byłoby szkodą dla interesu armii

/ fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

– Odwołanie Antoniego Macierewicza z funkcji ministra obrony narodowej oznaczałoby szkodę publiczną dla interesu armii. W sytuacji jakiej jesteśmy, sprawy armii, a te idą w dobrym kierunku, są pierwszorzędną kwestią wagi państwowej – powiedział w Radiu Maryja były premier, Jan Olszewski.

Generalnie uważam Antoniego Macierewicza za dużą indywidualność, człowieka, który najlepiej się sprawdza w wykonywaniu zadań, które pozornie wydają się niewykonalne. Kilka razy dowiódł, że niewykonalne rzeczy potrafi załatwiać - m.in. sprawę rozwiązania WSI
– powiedział o szefie MON na antenie Radia Maryja były premier, Jan Olszewski.

Olszewski przypomniał sytuację, gdy prezydent Lech Kaczyński pytał go o opinię, czy Antoni Macierewicz jest człowiekiem, który poradzi sobie ze sprawą Wojskowych Służb Informacyjnych.

Jeśli ktoś może sobie z tą sprawą poradzić, to tylko Antoni Macierewicz
– powiedział wówczas Jan Olszewski i poręczył za lojalność obecnego ministra obrony.

Były premier pytany był również o sprawę pewnych rozbieżności między MON a obozem prezydenckim.

Działalność publiczna na wysokim szczeblu rządowym, to nie jest działalność w klubie towarzyskim. Służba publiczna to miejsce, gdzie różnice zdań się ścierają, ale ważne, by wyciągać z tego najlepsze wnioski. To jest rzecz naturalna
– powiedział był premier, jednak nawiązał także do wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy pod adresem Antoniego Macierewicza i rzekomego stosowania przez niego – cytując głowę państwa – "ubeckich metod".

Jestem z tego pokolenia, które miało nieszczęście doświadczyć tych metod, moi przyjaciele przypłacili to życiem. Ludziom znacznie młodszym, znającym te czasy głównie z książek, czasami umyka proporcja. Takie porównania budzą zawsze w ludziach mojego pokolenia pewien opór. To się powinno używać jedynie we właściwym kontekście. Mówienie o ubeckich metodach jest dużym nadużyciem
– stwierdził Jan Olszewski.

Zapytany, co oznaczałoby ewentualne odwołanie Antoniego Macierewicza ze stanowiska szefa MON, były premier odpowiedział jednoznacznie:

Ja myślę, że szkodę publiczną dla interesu armii. Sprawy armii, w sytuacji jakiej jesteśmy, są pierwszorzędną kwestią wagi państwowej. 

Jan Olszewski odniósł się także do planowanej rekonstrukcji rządu i ewentualnej zmiany na stanowisku premiera.

Premier Szydło sprawdza się na tym stanowisku bardzo dobrze. (...) Myślę, że zmiana premiera mogłaby nastąpić tylko w sytuacji, kiedy by ktoś myślał o generalnej zmianie kierunku działania rządu, ale myślę, że byłoby to chyba sprzeczne z tym, czego oczekują obywatele
– dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Radio Maryja, PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Biały Dom twardo odpowiada Turcji

/ Pexels

  

Biały Dom wydał komunikat, w którym oznajmił, że Turcja nie może kupić amerykańskich samolotów F-35, jeśli wybrała rosyjski system S-400. Prezydent Recep Tayyip Erdogan zapowiedział, że rosyjski system obrony powietrznej będzie wdrożony w 2020 roku.

"F-35 nie mogą współistnieć z rosyjską platformą zbierającą dane wywiadowcze, która zostanie wykorzystana, aby zbadać nasze zaawansowane zdolności (bojowe)" - głosi komunikat Białego Domu.

We wtorek desygnowany na szefa Pentagonu Mark Esper powiedział na przesłuchaniu w komisji sił zbrojnych Senatu USA, że Ankara nie może w tej sytuacji otrzymać amerykańskich samolotów F-35. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl