Skandal w PZKol. Prokuratura podjęła czynności sprawdzające

/ wiggijo/pixabay.com

  

W Prokuraturze Regionalnej w Warszawie trwają czynności sprawdzające dotyczące nieprawidłowości w Polskim Związku Kolarskim. Zawiadomienie w tej sprawie wpłynęło w ubiegłą środę.

Odpowiednią notatkę dotyczącą PZKol złożyło do Prokuratury Krajowej ministerstwo sportu. Sprawę przekazano następnie Prokuraturze Regionalnej w Warszawie.

Sprawa znajduje się na etapie czynności sprawdzających. Wystąpiliśmy do podmiotu, który miał przeprowadzać audyt w PZKol, o przekazanie całej dokumentacji ze sporządzonego audytu. To nam pozwoli na wydanie postanowienia o wszczęciu śledztwa, które obejmie swym zakresem wszystkie ujawnione dotychczas okoliczności związane z nieprawidłowościami, do których miało dochodzić w związku kolarskim. Postępowanie sprawdzające maksymalnie może trwać 30 dni -- poinformowała rzecznik prasowa Prokuratury Regionalnej Warszawie.

Przypomnijmy, że Polskim Związkiem Kolarskim wstrząsnął skandal obyczajowy. CZYTAJ WIĘCEJ

25 listopada były wiceprezes PZKol Piotr Kosmala ujawnił portalowi WP SportoweFakty, że "ważna osoba w środowisku kolarskim" miała się dopuścić czynów ohydnych jak zastraszanie, seks z podopiecznymi, w tym z nieletnimi, a nawet gwałt. Dodatkowo w grę wchodziły nadużycia finansowe. Potwierdzić miał to zewnętrzny audyt zlecony przez prezesa PZKol Dariusza Banaszka. Po tej publikacji minister sportu i turystyki Witold Bańka wezwał zarząd związku do natychmiastowej dymisji.

PZKol zmaga się też z kłopotami finansowymi - jest poważnie zadłużony, a główni sponsorzy wycofali się lub zawiesili finansowanie.

W ubiegłym tygodniu dymisję złożyło ośmiu z dziewięciu członków zarządu. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Znamy zastępcę szefa NATO!

/ U.S. Department of Defense Current PhotosGertrud Zach/Training Support Activity Europe [Public domain]

  

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenbeg ogłosił, że jego zastępcą będzie były szef MSZ Rumunii Mircea Geoana. Tym samym wiceszefem Sojuszu nie został ubiegający się o to stanowisko szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

"Z radością ogłaszam powołanie Mircei Geoany na kolejnego zastępcę sekretarza generalnego. Jest oddanym orędownikiem więzi transatlantyckich; przyniesie doświadczenie polityka i dyplomaty na to stanowisko. Będzie pierwszym Rumunem, który obejmie to wysokie stanowisko"

- oświadczył Stoltenberg.

Obecnie zastępczynią sekretarza generalnego NATO jest Amerykanka Rose Gottemoeller, która była wcześniej podsekretarzem stanu USA ds. kontroli zbrojeń i bezpieczeństwa międzynarodowego. Jej kadencja kończy się jesienią.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl