Dostawa pocisków oraz wyrzutni odbyła się pomiędzy 15 a 23 listopada br. Broń ta zastąpi wykorzystywane do tej pory przeciwpancerne pociski kierowane Milan oraz HOT, które montowane są m.in. na transporterach opancerzonych VAB. Pociski MMP mają trafić do jednostek piechoty oraz kawalerii Wojsk Lądowych i Sił Specjalnych. Do roku 2025 francuskie Siły Zbrojne otrzymać mają 1 750 pocisków MMP oraz 400 wyrzutni do ich odpalania.

Warto przypomnieć, że DGA zleciła koncernowi MBDA dostawę pocisków i wyrzutni MMP już w 2013 roku. Same natomiast testy technologiczno-operacyjne zorganizowane przez Służbę Techniczną Wojsk Lądowych STAT (Service Technique de l'Armee de Terre), które miały miejsce pomiędzy sierpniem a październikiem 2017 roku potwierdziły spełnienie wymagań DGA.

Pocisk średniego zasięgu MMP posiada głowicę wielozadaniową która umożliwia likwidowanie pojazdów opancerzonych, siły żywej wroga oraz umocnionych pozycji przeciwnika na dystansie do 4 tysięcy metrów, minimalizując przy tym ryzyko zniszczeń ubocznych. Pocisk może operować w trybie "wystrzel i zapomnij" albo być naprowadzany przez operatora. Druga z możliwości zapewnia żołnierzowi likwidację celu, który początkowo był dla niego niewidoczny. Obsługiwane mogą być z zamkniętych pomieszczeń. Wyrzutnie MMP mogą być przenoszone przez pojedynczego żołnierza piechoty oraz montowane na pojazdach, w tym wozach rozpoznawczych EBRC Jaguar, które trafią do francuskiej armii w 2020 roku.