Święta w Białym Domu

  

W Białym Domu zagościły świąteczne dekoracje, choinki oraz bożonarodzeniowa szopka ze Świętą Rodziną. Po raz pierwszy od dłuższego czasu na świątecznych kartkach z Białego Domu pojawiły się życzenia „Merry Christmas and a Happy New Year”.

Na filmie pokazującym przygotowania do świąt Bożego Narodzenia widać Melanię Trump, która osobiście dogląda dekorowania pięknych choinek. Barack Obama co roku przeżywał wielkie rozterki, gdzie postawić bożonarodzeniową szopkę, żeby nie urazić wyznawców innych religii. W końcu stawała w swoim tradycyjnym miejscu we Wschodnim Pokoju, jednak żeby zademonstrować swoją neutralność religijną, nie dawał swoim dzieciom świątecznych prezentów. Polacy ze wszystkich stron nakłaniani są do przestrzegania poprawności religijnej. Na szczęście na razie zakazy stawiania choinek w miejscach publicznych nas nie dotyczą, możemy też się cieszyć z przyjścia Świętego Mikołaja. Jednak należy pamiętać, że jeszcze parę lat temu ze zdziwieniem obserwowaliśmy tradycje amerykańskich walentynek czy Halloween. A dzisiaj wystarczy przejść się pod koniec października po sklepach czy targach, by zobaczyć stosy wydrążonych dyń z wyszczerbionymi zębami.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts