Polska kolęda hitem w niemieckiej telewizji! WIDEO

/ vimeo/screen

  

Mark Forster to znany w Niemczech piosenkarz polskiego pochodzenia. Choć na co dzień nie śpiewa po polsku, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zrobił i wyjątek i zaśpiewał "Lulajże, Jezuniu". Reakcje słuchaczy okazały się bardzo pozytywne, a nagranie szybko stało się hitem sieci.

Moja mama rozmawia ze mną po polsku, woła na mnie Marek. Dzięki niej znam trochę polski, ale mówię jak dziecko. To ona zadbała o to, żebym mógł w połowie czuć się Polakiem. Przynajmniej dwa razy w roku odwiedzam Polskę, najczęściej w czasie świąt Bożego Narodzenia albo Wielkiej Nocy. Ale wtedy panuje coś w rodzaju stanu wyjątkowego. Chodzimy z rodziną do kościoła, siedzimy przy stole, dużo jemy

- mówi Mark cytowany przez Deutsche Welle.

Chciałbym pomieszkać w Polsce przez rok albo dwa, żeby zobaczyć, jak wygląda tam prawdziwe życie

- dodaje.

Mark Forster (wł. Marek Ćwiertnia) jest znanym w Niemczech muzykiem - ma na koncie półtora miliona sprzedanych płyt i jest laureatem konkursu Piosenki Bundeswizji 2015. Choć na co dzień nie śpiewa po polsku, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zrobił i wyjątek i zaśpiewał "Lulajże, Jezuniu". Reakcje słuchaczy okazały się bardzo pozytywne, a nagranie szybko stało się hitem sieci. Nagranie wyemitowała stacja VOX.

Tyle było w tym miłości, mimo że nie rozumiałem ani słowa

 - przyznał słuchający występu Forstera Moses Pelham, niemiecki raper i producent muzyczny.

WIDEO:

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, niezlomni.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Mazowsze przygotowane na rozszerzone 500+

  

Województwo mazowieckie jest przygotowane na wprowadzenie rozszerzonej formuły programu Rodzina 500 plus na każde dziecko. "Mamy pieniądze zarówno na świadczenia, jak i na obsługę tych świadczeń" - powiedział Kazimierz Kuberski, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

"Pomoc finansową otrzyma ok. 4,5 mln polskich rodzin, w samym województwie mazowieckim to będzie prawie milion dzieci. To będzie wzrost dwukrotny w stosunku do programu, który obowiązywał do tej pory"

- powiedział Kuberski.

Formuła programu została nie tylko rozszerzona, ale również uproszczona. "Przyznanie świadczenia nie będzie wymagało wydawania i doręczania decyzji administracyjnej. Rodzic wnioskujący o wypłatę 500 zł na dziecko otrzyma, na adres e- mail, informację o przyznaniu świadczenia. Informację może otrzymać również osobiście. Uproszczony został również formularz. To da gwarancję, że w bardzo krótkim terminie to świadczenie zostanie wypłacone" - powiedział.

Zdzisław Sipiera, wojewoda mazowiecki, nie obawia się wprowadzenia programu na Mazowszu. "Sądzę, że doświadczenie, które już mamy, pozwoli nam poradzić sobie również z tym przedsięwzięciem. Do tej pory na Mazowszu środki były wypłacane zgodnie z prawem, zgodnie z oczekiwaniami. (...) Od 1 kwietnia 2016 r., kiedy program wystartował, do końca maja tego roku wypłaciliśmy na Mazowszu 20 mln 927 tys. świadczeń na kwotę ogólną 10 mld 434 mln zł. (...) Te środki trafiły do polskich rodzin, zmieniły bardzo obraz Mazowsza i Polski - powiedział.

Obecni na briefingu przedstawiciele mazowieckich samorządów zapewniali, że są przygotowani do obsługi dodatkowych wypłat pieniędzy w poszerzonej formule programu.

Przygotowanie do wypłaty świadczeń zadeklarował Jarosław Margielski, prezydent Otwocka. "Zmiany, które zostały wprowadzone w nowelizacji przepisów od 1 lipca, znacznie ułatwiają wydawanie świadczeń mieszkańcom, skracają drogę administracyjną, co jest kluczowe. Zainteresowanie w Otwocku jest olbrzymie, mieszkańcy już pytają, kiedy można składać wnioski. Szacujemy, że do końca roku nasze miasto wyda w ramach tego programu ok. 27 mln zł. To olbrzymie wsparcie dla rodzin w naszym mieście" - powiedział.

Piotr Rybka, wójt gminy Żabia Wola, również zapewnił o gotowości do obsługi rozszerzonej formuły programu. "Programem ma być objęte 2 tys. 100 dzieci, praktycznie podwoi się liczba dzieci uzyskujących świadczenie" - powiedział. "W związku z rozszerzeniem programu do rodzin trafi dodatkowo ponad 6 mln zł. To środki, które w większości zostaną wydane na naszym terenie, co pobudza gospodarkę lokalną" - dodał.

Wnioski można składać od 1 lipca online, za pośrednictwem bankowości internetowej, przez portal Emp@tia oraz platformę usług elektronicznych ZUS, od 1 sierpnia - w formie papierowej - w urzędzie lub listownie. Złożenie wniosku do końca września gwarantuje rodzinom wypłatę świadczenia z wyrównaniem od lipca. Jeżeli rodzic złoży wniosek po 30 września, świadczenie będzie przysługiwało od miesiąca złożenia wniosku.

Program Rodzina 500 plus wejdzie w życie w nowej formule od 1 lipca. Według nowych zasad, świadczenie 500 plus będzie przysługiwało na każde dziecko do 18. roku życia, bez kryterium dochodowego. Dotąd środki były przekazywane na drugie dziecko, zaś uzyskanie środków na pierwsze było uzależnione od dochodu w rodzinie. Teraz środki otrzyma dodatkowo ponad 6,8 mln dzieci.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl