To już koniec śledztwa ws. wypadku prezydenckiej limuzyny. Zapadła decyzja o zamknięciu sprawy

Prokurator prowadzący wydał postanowienie o zamknięciu śledztwa w sprawie wypadku limuzyny prezydenta RP w marcu 2016 roku,

bor.gov.pl

Postępowanie prowadzone przez wydział śledczy Prokuratury Okręgowej w Opolu dotyczy wypadku limuzyny Biura Ochrony Rządu, którym 4 marca 2016 roku jechał prezydent Andrzej Duda. Na opolskim odcinku autostrady A4 w samochodzie pękła tylna opona. Pojazd zjechał na pobocze, nikomu nic się nie stało.

Wyjaśnieniem powodów wypadku zajęli się śledczy. O opinie poproszono m.in. biegłych z zakresu motoryzacji, przesłuchano kilkadziesiąt osób.

Postanowienie o zamknięciu śledztwa prokurator wydał w czerwcu tego roku, jednak Prokuratura Regionalna we Wrocławiu podjęła decyzję o kontynuacji śledztwa do 30 listopada.

Jak tłumaczy Stanisław Bar, rzecznik opolskiej prokuratury okręgowej, w ciągu czternastu dni zapadnie decyzja o ewentualnym zakończeniu merytorycznym postępowania lub o wystąpieniu z wnioskiem o przeprowadzenie dodatkowych działań i kolejne przedłużenie śledztwa do Prokuratury Regionalnej.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#BOR #limuzyna #prezydent #Andrzej Duda #śledztwo

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo