NASZ NEWS: Fiasko nagonki na Misiewicza. Umorzono postępowanie wyjaśniające w jego sprawie

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych umorzył postępowanie wyjaśniające w sprawie o rzekome naruszenie dyscypliny finansów publicznych przez Bartłomieja Misiewicza - byłego szefa gabinetu politycznego ministra obrony narodowej. Chodzi o umowę na zrealizowanie spotu „MON - Bezpieczeństwo” oraz umowę z TVP w zakresie emisji filmów reklamowych.

Z treści dokumentów wynika, że postępowanie wyjaśniające wszczęte wobec Bartłomieja Misiewicza zostało umorzone, a Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych w uzasadnieniu tej decyzji podkreśla, że faktem jest, iż środki finansowe na zawarcie omawianych umów przez cały czas znajdowały się w budżecie resortu obrony, o czym świadczyło niezwłoczne dokonanie korekty planu finansowego i zaklasyfikowanie środków.

„Ponadto na ocenę stopnia szkodliwości czynu dla finansów publicznych wpływ ma także fakt, że wielkość środków o jaką zwiększony został, na wniosek Dyrektora Generalnego, plan finansowy. Była to kwota 3.000.000 zł z przeznaczeniem na działania komunikacyjne w związku z organizacją Szczytu NAT (m.in. informacyjne, medialne, edukacyjne,  promocyjne i wizerunkowe). Oznacza to, że wartość zawartych przez Pana Bartłomieja Misiewicza umów stanowiła jedynie ułamek kwoty jaka znajdowała się w budżecie na realizację omawianego celu” - czytamy w dokumencie.

Sprawa dotyczy zawiadomienia NIK dotyczącego dwóch umów z 24 marca 2016 roku i wiąże się z realizacją spotu „MON - bezpieczeństwo”, promującego polską armię przed szczytem NATO w Warszawie.

Najwyższa Izba Kontroli, po przeprowadzeniu kontroli budżetowej w MON, zakwestionowała dwie umowy o łącznej wartości 651,7 tys. zł dotyczące samego spotu. Pierwsza z nich dotyczyła produkcji spotu, natomiast druga jego emisji. Według NIK kwota nie została ujęta w planie finansowym resortu, zmieniono go dopiero tydzień po zawarciu obu umów.

Ostatecznie jednak Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych umorzył postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Macron przyjedzie do Polski

/ Foundations World Economic Forum [CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]

  

Prezydent Francji Emmanuel Macron złoży państwową wizytę w Polsce w dniach 3-4 lutego - poinformował Pałac Elizejski. W trakcie wizyty francuski przywódca będzie przebywał w Warszawie i Krakowie.

Szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski pod koniec grudnia powiedział, że w lutym spodziewana jest wizyta w Polsce prezydenta Francji.

"Mogę wstępnie zakomunikować, że spodziewamy się w lutym wizyty prezydenta Macrona w Polsce" – przekazał Szczerski. Przypomniał, że Macron i Duda spotkali się na marginesie posiedzenia Rady Północnoatlantyckiej w Londynie na początku grudnia.

"Efektem tej rozmowy jest przygotowywana wizyta prezydenta Macrona w lutym. Mam nadzieję, że dojdzie ona do skutku i będziemy mogli ją oficjalnie potwierdzić" – powiedział Szczerski

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts