Smuda: Grupa może być pozornie łatwa

- Patrząc na podział koszyków mogę wymarzyć sobie grupę ze Szwajcarią, Kostaryką lub Egiptem i Arabią Saudyjską - mówi były selekcjoner reprezentacji Polski Franciszek Smuda.

Jan Sroda/ Gazeta Polska

- Chciałbym, żeby tak było, bo to drużyny od których jesteśmy teoretycznie silniejsi. Ale najlepiej wiem, że na takim turnieju, to nie musi nic znaczyć. Może bowiem okazać się, że w powszechnym odczuciu kibiców trafimy do łatwej grupy, a w rzeczywistości okaże się ona bardzo trudna. Pamiętam euforię po losowaniu rywali w mistrzostwach Europy 2012, kiedy wszyscy mówili: "co to za łatwa grupa". Ale Grecja, Rosja i Czechy to były naprawdę bardzo silne ekipy, a my jeszcze nie byliśmy na takim poziomie - choćby pod względem doświadczenia - jak obecna kadra - dodaje Smuda.

- Losowanie to jednak zawsze pewien dreszczyk emocji. Niezależnie od wylosowanych przeciwników nie ma co popadać w euforię czy zbytnio się kogoś obawiać. Trzeba wziąć, co los da, bo chcąc zająć wysokie miejsce na mundialu trzeba potrafić wygrać z każdym - kończy trener.

 

 


Źródło: PAP

#mundial 2018 #mistrzostwa świata w Rosji #Franciszek Smuda

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo