Decyzja komisji w sprawie kamienicy Jolanty Brzeskiej - TRANSMISJA

Udostępnij

Zapraszamy na transmisję na żywo z ogłoszenia kolejnej decyzji Komisji Weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Komisja weryfikacyjna uchyliła decyzję reprywatyzacyjną z 2006 r. ws. Nabielaka 9, gdzie mieszkała Jolanta Brzeska.

31 października komisja badała sprawę przejętej m.in. przez Marka M. kamienicy z lokatorami przy ul. Nabielaka 9, gdzie mieszkała m.in. działaczka ruchu lokatorskiego Jolanta Brzeska, która zginęła w 2011 r. w niewyjaśnionych okolicznościach; dowody wskazują na zabójstwo.

Komisja od początku czerwca br. bada zgodność z prawem decyzji administracyjnych w sprawie reprywatyzacji warszawskich nieruchomości. Uchyliła już decyzje wydane z upoważnienia prezydent Warszawy: o przyznaniu Maciejowi M. praw do dwóch działek przy ul. Twardej; o przyznaniu mec. Grzegorzowi M., Marzenie K. i Januszowi P. praw do Chmielnej 70; o przyznaniu Maciejowi M. praw do Siennej 29 oraz o przyznaniu spadkobiercom dawnych właścicieli praw do Poznańskiej 14 i Marszałkowskiej 43. Żadnej z tych decyzji nie badał jeszcze sąd administracyjny.

 

Początek transmisji w piątek ok. 12.00. Uwaga - godzina rozpoczęcia zależna od godziny zakończenia posiedzenia niejawnego.

Obejrzyj przebieg rozprawy dotyczącej Nabielaka 9:

Źródło: Ministerstwo Sprawiedliwości
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi
Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts