Wzrost PKB III kwartale

PKB / twitter.com/GUS_STAT

  

Produkt Krajowy Brutto w III kwartale 2017 r. wzrósł o 4,9 proc. porównując go do tego samego okresu sprzed roku - wynika z komunikatu GUS. W II kwartale br. wzrost ten licząc rok do roku wyniósł 4 proc.

Wzrost PKB w III kwartale br. w stosunku do II kwartału tego roku wyniósł natomiast 1,2 proc. - podał GUS.

Wcześniej GUS podał w szacunkach "flash" (tzw. szybkim szacunku), że w III kwartale rok do roku PKB wzrósł o 4,7 proc. oraz 1,1 proc. licząc kwartał do kwartału.

Z danych GUS wynika także, że inwestycje w III kwartale wzrosły o 3,3 proc. rok do roku, zaś popyt krajowy wzrósł o 3,9 proc. rdr. Ekonomiści ankietowani przez PAP spodziewali się, że inwestycje wzrosły o 5,2 proc., zaś popyt krajowy wzrósł o 4,7 proc.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Abp Gądecki: dziękujemy za pracę Bambrów

Bamberki podczas procesji Bożego Ciała na Jeżycach / Radomil; https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

  

- Dziękujemy za wszelkie dobro, jakie stało się udziałem miasta Poznania i okolic, za wszystko, co przyczyniało się, dzięki pracy Bambrów, do rozwoju Poznania i Wielkopolski - mówił metropolita poznański abp Stanisław Gądecki na mszy z okazji 300-lecia przybycia Bambrów do Wielkopolski.

Dziękczynieniu, które miało miejsce w katedrze poznańskiej, przewodniczył i homilię wygłosił abp Ludwig Schick, arcybiskup Bambergu.

Abp Gądecki na początku mszy św. powitał obecne na Eucharystii delegacje oraz zgromadzonych wiernych. Przypomniał też historię osadników bamberskich, którzy przybyli do Wielkopolski na początku XVIII w. "Przez wiarę przywędrowali do ziemi obiecanej jako ziemi obcej jak Abraham" - powiedział.

Abp Ludwig Schick, który przewodniczył mszy św., mówił w homilii o potrzebie szerzenia pokoju między ludźmi i narodami oraz głoszenia Ewangelii.

"300-lecie osiedlenia się osadników z Bambergu w Poznaniu jest wspomnieniem udanej migracji i integracji. Jest też wspomnieniem dobrego sąsiedztwa i owocnej wymiany między Polakami a Niemcami. Wszyscy chrześcijanie są ochrzczeni i posłani, by - jak głosi motto tego Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, października 2019 r. - przyczyniać się do pokoju i dobrobytu wszystkich ludów i narodów, przede wszystkim przez wytrwałą modlitwę. Świętujmy ten jubileusz także jako zobowiązanie do pokojowego współistnienia Polaków i Niemców"

- powiedział abp Schick.

Podczas uroczystości zostały wręczone medale jubileuszu 300-lecia osadników bamberskich abp. Stanisławowi Gądeckiemu i abp. Ludwigowi Schickowi.

Mszę św. transmitowało archidiecezjalne Radio Emaus. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl