Reżim Kima wypowiada wojnę USA. Dyktator zagroził, że zaatakuje rakietami Stany Zjednoczone

/ Youtube/printscreen

  

Wczoraj nad ranem polskiego czasu armia północnokoreańska wystrzeliła kolejny międzykontynentalny pocisk rakietowy. Jednocześnie reżim Kim Dzong Una ogłosił zakończenie budowy strategicznych sił jądrowych, uzbrojonych w najgroźniejszą broń świata, i zagroził, że zaatakuje rakietami Stany Zjednoczone.

Kolejny wystrzał rakiety balistycznej jest ważny z kilku powodów. Poprzedni test Korea Płn. miała we wrześniu br. i wiele osób spekulowało, że zaprzestanie prób jądrowych na ponad dwa miesiące oznacza, iż Pjongjang przestraszył się reakcji świata. Popularna była również teoria, że przerwa została spowodowana złym stanem zdrowia dyktatora komunistycznej Korei Kim Dzong Una. Okazało się jednak, że Korea Płn. nadal prowokuje rakietami USA i ich sojuszników.

Największe przerażenie budzą jednak parametry lotu rakiety wystrzelonej przez armię Pjongjangu wczoraj nad ranem polskiego czasu. Pocisk został odpalony pod bardzo dużym kątem i osiągnął rekordową wysokość (4,5 tys. km). Jednak według Davida Wrighta z pozarządowej organizacji zrzeszającej amerykańskich naukowców (Union of Concerned Scientists, UCS) sytuacja mogłaby wyglądać jeszcze gorzej, gdyby Korea Płn. wystrzeliła pocisk ze standardową trajektorią. Wówczas jej zasięg wyniósłby aż 13 tys. km. To oznacza, że rakieta mogłaby zniszczyć Waszyngton lub dowolne inne miasto w USA.

Amerykański sekretarz stanu Rex Tillerson potępił kolejną próbę balistyczną Pjongjangu. Stwierdził jednak, że USA chcą rozwiązać problem pokojowo i że dyplomacja nadal pozostaje w tej sprawie istotnym sposobem. Republikański senator Lindsey Graham, który zasiada w senackiej komisji ds. sił zbrojnych, był bardziej bezpośredni. 

Jeżeli będziemy musieli pójść na wojnę, aby powstrzymać reżim Korei Płn., to tak zrobimy. Jeżeli wybuchnie wojna z Koreą Płn., to dlatego, że Koreańczycy sami do tego doprowadzą. I jeżeli w ich zachowaniu nic się nie zmieni, wszystko wskazuje, że tak będzie

– powiedział polityk w rozmowie z telewizją CNN.

Reżim Kim Dzong Una odrzuca tymczasem wszelkie dyplomatyczne próby rozwiązania konfliktu. Wczoraj Pjongjang ogłosił zakończenie prac nad stworzeniem strategicznych sił jądrowych i ostrzegł, że już nic nie stoi na przeszkodzie, by zaatakować rakietami Stany Zjednoczone.

Chcemy jasno pokazać, że mamy możliwości ataku lub skontrowania jakiejkolwiek agresji ze strony USA

– powiedział w anonimowej rozmowie z CNN-em jeden z północnokoreańskich polityków.

Cały tekst w dzisiejszej „Gazecie Polskiej Codziennie”

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...


Chciał przechytrzyć policjantów i uciekł z kwarantanny chwilę po kontroli

zdjęcie ilustracyjne / StockSnap; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Kara grzywny do 30 tys. zł grozi mieszkańcowi pow. lipskiego (Mazowieckie), który opuścił kwarantannę zaraz po tym, jak policjanci sprawdzili jego obecność w domu. Mężczyzna nie sądził, że funkcjonariusze skontrolują go jeszcze raz tego samego dnia i poszedł do znajomych.

Zdaniem asp. Andrzeja Stolarka z Komendy Powiatowej Policji w Lipsku, mieszkaniec pow. lipskiego chciał przechytrzyć służby, ale mu się nie udało.

Po wizycie policjantów, którzy jak co dzień odwiedzili go w związku z kwarantanną, postanowił wyjść z domu.

Policjanci ponownie sprawdzili miejsca pobytu mężczyzny i okazało się, że nie ma go już w domu. W rozmowie telefonicznej przyznał, że postanowił odwiedzić znajomych.
- relacjonuje asp. Stolarek.

Zgodnie z przepisami za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi do 30 tys. zł grzywny. Ponadto osoby, które nie zastosują się do zaleceń, muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną wynikającą z art. 116 Kodeksu wykroczeń.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts