Symbole chrześcijaństwa na cenzurowanym? Zablokowano reklamę z religijnym przesłaniem

W waszyngtońskich autobusach wyświetlano spot reklamowy, który przypominał, że nie prezenty liczą się w świętach najbardziej, a bliskość z Bogiem i rodziną. Mimo że przesłanie reklamy dotyczące "znalezienia idealnego prezentu" nikogo nie urażało, to przeszkadzało politycznie poprawnej lewicy. Spot został zablokowany, bo jego treść jest... niezgodna z bieżącymi wytycznymi reklamowymi.

pixabay.com

Spot świąteczny pod hasłem "Znajdź idealny prezent" przedstawiał pasterzy na tle nocnego nieba oświetlonego jedynie przez Betlejemską Gwiazdę. Na reklamie widniał też adres witryny internetowej.

Gdy wpisało się go w wyszukiwarkę, otwierała się strona zatytułowana: Jezus jest idealnym prezentem. 

Strona zachęca do uczestnictwa w Bożonarodzeniowej Mszy świętej, a także informuje o przeprowadzanych akcjach charytatywnych i wolontariatach na rzecz bezdomnych i potrzebujących.

Autorzy portalu zachęcają także do pielęgnowania przepięknych adwentowych i bożonarodzeniowych tradycji oraz spędzenia tego wyjątkowego czasu w gronie najbliższych - podaje portal swiato-poglad.pl.

Okazało się, że utrzymana w konwencji miłości i pokoju reklama została zakazana (oczywiście w przeciwieństwie do spotów promujących tolerancję, aborcję czy środowiska LGBT). 

„Prawdziwym problemem nie jest nasza reklama, ani sposób, w jaki ją prezentujemy. Chodzi o blokowanie możliwości promowania naszej wiary lub dzielenia się naszą wiarą na polu publicznym, o tym tak naprawdę tu mówimy. Uważamy, że jest to po prostu pogwałcenie naszych praw”

- skomentował ten fakt sekretarz ds. komunikacji archidiecezji waszyngtońskiej Ed McFadden.

Rzecznika prasowa komunikacji miejskiej w Waszyngtonie odpowiada, że już od 2015 r. zakazane są reklamy polityczne i religijne: 

Ale McFadden twierdzi, że archidiecezja korzystała z autobusowych kampanii reklamowych przez blisko 10 lat i nigdy wcześniej nie stanowiło to problemu. Sprawa zablokowania świątecznego spotu trafiła do sądu.

 

Źródło: swiato-poglad.pl, niezalezna.pl

#spot #Boże Narodzenie #reklama #Waszyngton #USA

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo