Minister Ziobro szybko doprowadził dziennikarkę TVN do porządku. „To nie jest karczma”

/ screen tvp.info

  

W Ministerstwie Sprawiedliwości odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro oraz podsekretarza stanu Michała Wosia. Tematem były „Ułatwienia dla przedsiębiorców - wygodny i szybki e-KRS". Jednak nie to przyciągnęło największą uwagę. Prym wiodła jedna z dziennikarek, którą do porządku musiał przywołać Ziobro.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przedstawił dziś projekt zmian w Krajowym Rejestrze Sądowym, wprowadzający ułatwienia dla przedsiębiorców. Zmiany zakładają, że przedsiębiorca niemal wszystkie sprawy związane z Krajowym Rejestrem Sądowym załatwi przez Internet.

Zastaliśmy Krajowy Rejestr Sądowy, który działa od 17 lat, papierowy, a chcemy go zostawić w pełni informatyczny i cyfrowy - zapowiedział minister.

Krajowy Rejestr Sądowy to jest to miejsce, do którego musi trafiać każdy przedsiębiorca i to jest to miejsce, które ogromnej większości polskich przedsiębiorców kojarzy się w biurokratyczną mitręgą i traceniem ogromnej ilości czasu

- stwierdził Ziobro.

Nadszedł czas na zadawanie pytań i zaczęła się szopka.

Szanowni państwo przewidujemy możliwość zadawania pytań zgodnie z zasadą  jedno pytanie na redakcję, proszę o pytanie dotyczące tylko wymiaru sprawiedliwości

– zapowiedział rzecznik resortu Jan Kanthak.

Jako pierwsza pytanie zadała Marta Warchoł z redakcji „Faktów” TVN. Dziennikarka zapytała „dlaczego PiS usiłuje zmienić ustrój państwa, w zasadzie jest w trakcie zmiany ustroju skoro nie zmieniło konstytucji, bo nie ma takiej większości w sejmie”.

Minister odpowiedział na pytanie, mimo, że nie dotyczyło resortu.

Zaraz po zakończonej wypowiedzi ministra dziennikarka TVN usiłowała zadać kolejne pytanie. Była niejednokrotnie upominana przez rzecznika ministerstwa. Głos zabrał Zbigniew Ziobro.

Przepraszam bardzo, jednak chciałbym zwrócić pani uwagę. Ja rozumiem, że TVN jest zawsze pierwszy do mikrofonu i to świadczy być może o państwa refleksie i szybkości. Refleks i szybkość to jest coś, co jest cnotą, natomiast zachowanie, które łamie zasady kultury w stosunku do innych dziennikarzy i redakcji to już nie jest cnota. I prosiłbym, żeby pani ustawiła się w kolejce zgodnie z regułami, które obowiązują. Pani będzie mogła zadać pytanie w tematyce, która jest przedmiotem konferencji, ja na nie odpowiem. Ale proszę nie łamać pewnych reguł w stosunku do nas i widzów, którzy oglądają bezpośrednio nasz program, bo to nie jest knajpa ani karczma

– powiedział minister.

To jest ministerstwo sprawiedliwości, poważna konferencja prasowa i szanujmy dziennikarzy, którzy są w kolejce. Bardzo proszę, tam jest miejsce, ustawi się pani i proszę może pani później zadać kolejne pytanie. Ja jestem niestety trochę tym zasmucony, że za każdym razem muszę zwracać uwagę jednej stacji jaką jest TVN na to, że obowiązują reguły. Reguły wiążą ludzi w ramach tej kultury. Jeżeli ja przychodzę do państwa stacji – choć nie kryję dawno nie byłem – to zawsze reguł, które państwo ustalacie dochowuję i je szanuję i prosiłbym by te reguły, które nie są wielkim wyzwaniem też były przez państwa szanowane. Ma pani szansę zadać pytanie po tym, jak inne redakcje zadadzą. Pan rzecznik jasno to powiedział, takie są reguły gry, szanujmy je wszyscy i wszyscy będziemy zadowoleni

– dodał.

A dziennikarka TVN na to:

Ale jak tylko chciałam dopytać…

Komentarz zbędny, a internauci nie mogą wyjść z podziwu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier Słowacji: Nigdy nie zgodzę się na zmuszanie do przyjmowania imigrantów

Zdjęcie ilustracyjne / By Irish Defence Forces - https://www.flickr.com/photos/dfmagazine/18898637736/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41045858

  

Premier Słowacji Peter Pellegrini zapowiedział dzisiaj, że na spotkaniach Rady Europejskiej nigdy nie zgodzi się z propozycją, która w jakimkolwiek stopniu zmuszałaby jego kraj do przyjmowania migrantów. Odrzucił również system automatycznej redystrybucji.

Urząd premiera poinformował, że takie same stanowisko mają prezentować wszyscy członkowie gabinetu podczas unijnych spotkań.

Premier uznał też, że oświadczenia dotyczące karania państw niechcących przyjmować migrantów są nie na miejscu w czasie, gdy poszukiwane jest rozwiązanie opierające się na zasadzie konsensusu.

Takie rozwiązanie, napisała agencja TASR, powinno być zrównoważone, systemowe i powinno dotyczyć przyczyn i źródeł migracji, a nie konsekwencji.

Prezydent Francji Emmanuel Macron podczas spotkania w środę w Rzymie z premierem Włoch Giuseppe Contem poparł wprowadzenie automatycznego europejskiego mechanizmu przyjmowania imigrantów, ich redystrybucji oraz skutecznego odsyłania, aby Włochy czy Malta nie ponosiły pełnej odpowiedzialności za osoby przybywające do Europy przez Morze Śródziemne. Na spotkaniu poruszono także kwestię kar finansowych dla tych krajów, które odmawiają udziału we wspólnej polityce migracyjnej.

Także słowackie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w sobotę oświadczyło, że Słowacja jest przeciwna jakiemukolwiek systemowi rozdziału migrantów.

„Taki system w przeszłości okazał się niefunkcjonalny, co więcej, zachęcałby migrantów do podjęcia ryzykownej drogi do Europy przez Morze Śródziemne, i tym samym oznaczałby wsparcie siatek przemytniczych, które na tym zarabiają”

– skomentował informacje z Rzymu szef departamentu prasy MSZ Juraj Tomaga.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl