Jest odpowiedz na skandaliczny tekst Hartmana o „zdradzie Żydów”. „Na tym polega demokracja”

Społeczność żydowska w Polsce mówi wieloma głosami – powiedział założyciel i prezes Fundacji „From the Depths” zajmującej się relacjami Polaków i Żydów Jonny Daniels. To komentarz do podłego tekstu Jana Hartmana na blogu „Polityki”.

Jan Hartman i Jonny Daniels
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska, Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Hartman wściekł się, że przedstawiciele środowisk żydowskich spotkali się ojcem Tadeuszem Rydzykiem.

„Oskarżył o zdradę” polskich Żydów, którzy uczestniczyli w niedzielę w międzynarodowej konferencji „Pamięć i nadzieja” poświęconej Polakom ratujących Żydów. Odbyła się ona w Kaplicy Pamięci znajdującej się w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

Inicjatorem jej budowy był o. Tadeusz Rydzyk, którego Hartman nazwał „pierwszym nienawistnikiem Żydów”.

Oczywiście nie zgadzam się z Hartmanem – powiedział Daniels. Jak mówił – każdy może wypowiedzieć własne zdanie, które należy szanować.

Nieważne, w jakim idzie się kierunku politycznym, każdy z nas może się zmieniać; i ludzkie opinie też mogą się zmieniać. Ja jestem bardzo dumny, że jestem kojarzony z ojcem Rydzykiem

– zaznaczył prezes „From the Depths”.

Powiedział, że w Polsce „każdy może mieć inną opinię”. I podkreślił, że „to poprzez dialog i otwartość” ludzie mogą ze sobą rozmawiać. Zaznaczył jednocześnie, że „polscy Żydzi nie mówią jednym głosem”.

Jak w każdej społeczności – tłumaczył – są i w niej różne głosy, opinie i kierunki. I na tym polega piękno życia w tak wspaniałym wolnym demokratycznym kraju jak Polska

– dodał Daniels.

W niedzielnej konferencji udział wzięła m.in. premier Beata Szydło i wielu przedstawicieli rządu, a także parlamentarzyści oraz przedstawiciele władz regionalnych i miejskich. Obecni byli również uratowani przez Polaków w czasie Holokaustu przedstawiciele rządu i parlamentu izraelskiego, a także Jonny Daniels.

Organizatorami wydarzenia był Instytut im. św. Jana Pawła II „Pamięć i Tożsamość”, działający przy Fundacji Lux Veritatis, wraz z Fundacją „From the Depths”, we współpracy z Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej.

 

 



Źródło: niezalezna.pl, PAP, tvp.info

#jonny daniels #from the depths #Toruń #Jan Hartman #Żydzi

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...



Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo