Machina się zacina

  

Co Moskwa chciała osiągnąć, zatrzymując i wyrzucając z kraju prof. Henryka Głębockiego? Oficjalny komunikat rosyjskiego MSZ-etu stwierdza, że to retorsje za wyrzucenie z Polski podejrzewanego o pracę dla FSB rosyjskiego naukowca (a może „naukowca”, jak sugeruje polski rząd) Dmitryja Karnauchowa, oskarżanego o werbowanie w polskim środowisku naukowym i prowadzenie „wojny informacyjnej”.

Widać w tym sugestię, że niby jest symetria między Karnauchowem a Głębockim, że niby badanie stalinowskich zbrodni i wykład o „operacji polskiej NKWD”, który wygłosił prof. Głębocki, to „wojna informacyjna”. Z tym że nikt poza Rosją, a i pewnie mało kto w samej Rosji, w to nie uwierzył. Światowe media (bo sprawa odbiła się echem w świecie) dowiedziały się natomiast o „operacji polskiej NKWD”, wciąż nieznanym szerzej pierwszym stalinowskim ludobójstwie z powodów narodowościowych. Przy okazji upadł budowany pieczołowicie przez Kreml od kilku miesięcy wizerunek Rosji rozliczającej się z okresem „wielkiego terroru”. Teraz już żaden obserwator nie ma wątpliwości, że odsłonięcie poświęconej ofiarom Stalina i NKWD „ściany płaczu” w Moskwie przez Putina było hipokryzją.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts