Książę Harry, młodszy syn następcy tronu księcia Karola i wnuk królowej Elżbiety II, jest piątym w linii sukcesji do brytyjskiego tronu. Ma 33 lata, a jego narzeczona, znana głównie z roli prawniczki w telewizyjnym serialu „W garniturach” - 36.

W uroczystościach w Windsorze będzie uczestniczyć królowa Elżbieta II, która jest „zachwycona” wiadomością o zaręczynach wnuka.

Pierwsze oficjalne wspólne wystąpienie narzeczonych będzie miało miejsce w piątek w Nottingham, gdzie będą starali się promować dobroczynne działania na rzecz walki z HIV/AIDS i zapobiegania przestępczości młodzieży.

Markle, która uczęszczała w dzieciństwie do katolickiej szkoły, zostanie przed ślubem ochrzczona w rycie anglikańskim i przystąpi do konfirmacji - podał rzecznik księcia Harry'ego.

Młoda para wprowadzi się do Kensington Palace w Londynie, gdzie mieszkają już książę William i księżna Kate oraz dwoje ich dzieci.

Przyszły rok zapowiada się intensywnie dla brytyjskiej rodziny królewskiej. W kwietniu książę William i Kate spodziewają się przyjścia na świat trzeciego dziecka.