Sukces „Różańca na wybrzeżu”. Irlandczycy poszli śladem Polaków

/ Myriams-Fotos/pixabay.com

  

W minioną niedzielę w Irlandii odbyła się akcja „Różaniec na wybrzeżu” („Rosary on the cost”). W sumie modlono się w 280 miejscach, również w Irlandii Północnej.

Jak podało Radio Watykańskie, przykładem polskiego „Różańca do granic” – który zgromadził ponad milion wiernych – irlandzcy katolicy modlili się w intencji życia nienarodzonych oraz odnowy duchowej oraz moralnej swojego narodu.

Do udziału w modlitewnej inicjatywie zachęcał prymas Irlandii abp Eamon Martin. 

Nieprzypadkowa była również data wydarzenia, czyli ostatnia niedziela listopada. Irlandia była bowiem pierwszym na świecie krajem, który oddał się pod opiekę Chrystusowi Królowi. 

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata obchodzona jest w ostatnią niedzielę roku liturgicznego (między 20 a 26 listopada).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: radiovaticana.va, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wznowiono ruch pociągów na trasie Poznań - Grodzisk Wlkp.

/ Image by analogicus from

  

Po kilkunastu godzinach wznowiony został ruch pociągów na trasie Poznań - Grodzisk Wielkopolski. Rano na przejeździe kolejowym między Granowem a Stęszewem pod pociąg Kolei Wielkopolskich wjechał samochód ciężarowy.

Radosław Śledziński z biura prasowego spółki PKP PLK poinformował, że w wyniku zdarzenia wykoleił się pierwszy człon autobusu szynowego. Na miejsce został skierowany zespół techniczny. Dla podróżnych na odcinku Granowo – Stęszew wprowadzono autobusową komunikację zastępczą.

Wieczorem Śledziński podał, że ruch pociągów został wznowiony, odwołano komunikację zastępczą. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl