Żurek zjawił się na komisji. Doszedł do głosu, obraził sędziów TK i głos stracił

Podczas dzisiejszego posiedzenia sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka głos zabrał rzecznik prasowy Krajowej Rady Sądownictwa Waldemar Żurek. Gdy zaczął jednak zbaczać z drogi merytorycznej i mówić o „tzw. wyroku TK” oraz „sędziach nazywanych przez media "dublerami"” został pozbawiony głosu przez przewodniczącego komisji Stanisława Piotrowicza.

print screen \ TVP

Dzisiejsze posiedzenie sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka jest poświęcone projektowi nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zmiana sali, przerwa w obradach... Tak totalna opozycja chciała sparaliżować obrady sejmowej komisji

Na Sali pojawili się również goście. Wśród nich senator Zofia Romaszewska, oraz rzecznik KRS Waldemar Żurek. Ostatni zabrał głos, ale w końcu nie potrafił zachować powagi i przeszedł na głoszenia swoich opinii.

Wyrok TK z 2007 r. - sędziowie wybierani są przez sędziów. Wiem, ze państwo powołujecie się na nowy, tak zwany wyrok TK, ale wiecie dobrze o tym, że udział w tym składzie brali sędziowie, zwani przez media dublerami

- mówił.

Jednak po kilku sekundach jego mikrofon został wyłączony. To przewodniczący Piotrowicz pozbawił rzecznika KRS głosu.

Panie sędzio, to co Pan w tej chwili mówi, to jest skandaliczne. Pan okazuje rażący, lekceważący stosunek do obowiązującego w Polsce prawa. Odbieram Panu głos

- stwierdził Piotrowicz.

Obraża pan tych sędziów

– dodała poseł Krystyna Pawłowicz.

Decyzję Piotrowicza PiS przyjęło oklaskami.
 

#Żurek #komisja sejmowa #KRS #Piotrowicz

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo