Naga prawda o Business Insider

  

Manipulacja zdarza się w debacie nie tylko politycznej, lecz także ekonomicznej. Przykładem tekst portalu Business Insider pt. „Naga prawda o pensjach Polaków. Właśnie lądujemy na szarym końcu UE”.

Mowa w nim o udziale płac w PKB, który w Polsce istotnie jest jednym z niższych w UE – w 2016 r. to 47,9 proc., przy średniej unijnej 55,6 proc. Problem w tym, że tekst jest zmanipulowany – tytuł i metodologia (zbiorcze potraktowanie okresu 1995–2017) mają przekonać czytelników, że tak źle jak obecnie pracownikom jeszcze nie było. Tymczasem według danych Komisji Europejskiej, na które powołuje się autor, rok 2016 był pierwszym od 2008 r., w którym udział płac w PKB wyraźnie wzrósł. Więcej, KE szacuje, że 2017 r. będzie drugim wzrostowym rokiem z rzędu, co będzie pierwszą taką sytuacją od 1997 r. Nie lądujemy zatem na szarym końcu UE, lecz próbujemy się z niego wydostać.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts