Hipokryzja lewicowych dziennikarzy. Feministki oskarżają ich o gwałt i przemoc

/ pixabay.com

  

Na feministycznym portalu ukazał się artykuł, w którym cztery kobiety oskarżają znanych lewicowych dziennikarzy o molestowanie, przemoc a nawet gwałt. W tekście nazywają ich "chłopcami lewicy z ustami pełnymi feministycznych frazesów", podczas gdy "deklaracje nie mają przełożenia na rzeczywistość". Chodzi o Jakuba Dymka z "Krytyki Politycznej" i Michała Wybieralskiego obecnie szefa zespołu wydawców w redakcji Wyborcza.pl.

Feministki zarzucają lewicowym dziennikarzom hipokryzję. Jak napisały w opublikowanym artykule, jeden z czołowych lewicowych publicystów, który chętnie robi sobie selfie na tzw. czarnych protestach, a nawet przygotowywał kanapki dla uczestniczek demonstracji, "jest znany z licznych przypadków napastowania seksualnego, przekraczania granic, obłapiania, chamskich, słownych zaczepek". 

Na początku artykułu kobiety nie podają konkretnych nazwisk lewicowych dziennikarzy. Jak twierdzą feministki jednemu z mężczyzn zdarzało się w sposób niestosowny dotykać ich oraz pokazywać środkowy palec, gdy któraś z nich odmówiła mu seksu.

Jedna z kobiet szczegółowo opisała wieczór z publicystą, w którym jawnie oskarża go o gwałt. Choć przyznaje, że oboje byli pod wpływem alkoholu, to mimo jej wielokrotnych sprzeciwów mężczyzna miał zmusić ją do współżycia, a na każdą próbę odepchnięcia miał reagować poirytowaniem.

Szefowie w liberalnych gazetach, publicyści brylujący w telewizji. Biorą udział w czarnych protestach, mówią o prawach kobiet – jak więc możemy podejrzewać ich o skłonność do przemocy i mobbing? Pewnie dlatego potrafią pisać do nas w środku nocy: Może pijaństwo i seks? albo "Dobrze wyglądasz, ale postuluje więcej dekoltów'’

- piszą kobiety.

Feministki zaznaczają też, że "ważny redaktor" pozwala sobie na seksistowskie uwagi w ich kierunku i wymuszał "niechciany kontakt fizyczny". 

Dopiero pod koniec artykułu wymieniają nazwiska tych, kto miał zachować się według nich niestosownie.

Jakubie Dymku, Michale Wybieralski. Nie chcemy takich feministów. Nie chcemy takiej lewicy. Nie chcemy też by skończyło się na wskazaniu dwóch winnych. Jest ich więcej i trzeba o tym głośno mówić 

 – dodają na koniec feministki.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: codziennikfeministyczny.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wybuch w Christchurch

/ twitter.com/FlatWhiteNZ

  

Awaria instalacji gazowej była przyczyną piątkowej eksplozji w nowozelandzkiej miejscowości Christchurch - poinformowała miejscowa policja. Lokalne media donoszą, że rannych zostało sześć osób, które trafiły do szpitala.

"Służby ratunkowe ewakuowały mieszkańców z okolic miejsca eksplozji, która była wynikiem awarii gazowej. Wybuch spowodowało pożar jednego z domów i ranił kilka osób"

- podała w komunikacie policja. W akcji ratunkowej brały udział cztery wozy strażackie.

Do wybuchu w dzielnicy Northwood doszło ok. godz. 10.20 czasu lokalnego (0:20 czasu polskiego). Miejscowe media donoszą, że sześć osób zostało odwiezionych do szpitala.

Miejscowa gazeta "New Zealand Herald" cytowała jednego z pracowników hotelowych w Christchurch, który mówił, że usłyszał odgłos przypominający eksplozję, a pobliskie budynki zatrzęsły się. "To było więcej niż trzęsienie ziemi, można by pomyśleć, że wybuchła bomba" - mówił gazecie pracownik hotelu.

Piątkowe wydarzenie miało miejsce cztery miesiące po zamachu terrorystycznym w Christchurch. 15 marca terrorysta Brenton Tarrant przeprowadził zamachy na dwa meczety, w wyniku czego zginęło 51 osób. Atak w Christchurch był najkrwawszym aktem terrorystycznym w historii Nowej Zelandii. W związku z atakiem policja aresztowała także trzy inne osoby - dwóch mężczyzn i jedną kobietę.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl