"Maluch" dla Toma Hanksa leci dziś do Los Angeles

/ facebook.com/Bielsko-Biała dla Toma Hanksa

  

Odrestaurowany Fiat 126p poleci dziś do Los Angeles, gdzie zostanie odebrany przez samego Toma Hanksa.

Pomysł sprezentowania aktorowi Fiata 126p powstał jesienią ub.r. Hanks opublikował w internecie zdjęcie wykonane w momencie, gdy otwierał drzwi do sfatygowanego „malucha”. "I'm so excited about my new car!! (Jestem taki podekscytowany moim nowym autem)" - podpisał je.

Monika Jaskólska postanowiła zebrać pieniądze na samochód i ofiarować go Hanksowi. Pomysłem podzieliła się na Facebooku.

Zaproponowała też, by pieniądze, które zostaną po zakupie, zasiliły konto bielskiego szpitala pediatrycznego. Akcja ruszyła pod koniec roku i odbiła się szerokim echem w mediach na świecie. Pojawili się sponsorzy, którzy sfinansowali zakup auta i jego remont. O akcji dowiedział się Hanks. W mailu do Jaskólskiej przyznał, że nieco żartował z samochodu, ale dodał, iż bardzo mu się on podoba. Zaprosił bielszczankę wraz z dziećmi do Stanów Zjednoczonych i zadeklarował, że wesprze bielski szpital pediatryczny - informowaliśmy na łamach niezalezna.pl.

CZYTAJ WIĘCEJ: Tom Hanks obiecał, że odwiedzi Bielsko-Białą

"Maluch" dla aktora pochodzi z Suwałk i został przetransportowany do Bielska-Białej. Auto odrestaurowano, a wnętrze wyłożono wysokiej jakości skórą.

Pojawiły się też drobne elementy nawiązujące do Bielska-Białej oraz detale związane z hobby aktora – klawisze z maszyn do pisania, których gwiazdor Hollywood jest pasjonatem - podaje wprost.pl.

Do 23 listopada "maluch" stał na lotnisku im. Chopina w Warszawie, gdzie promował akcję charytatywną na rzecz bielskiego szpitala pediatrycznego. Do różowej skarbonki umieszczonej na przyczepce można było wrzucać pieniądze, które trafią do szpitala.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wprost.pl, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Jest decyzja TK w sprawie posiedzenia izb Sądu Najwyższego. To pokłosie wniosku marszałek Sejmu

/ fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Dzisiaj prezes Trybunału Konstytucyjnego, Julia Przyłębska, poinformowała, że w związku ze wszczęciem przez Trybunał Konstytucyjny postępowania z wniosku marszałek Sejmu, czwartkowe posiedzenie trzech Izb Sądu Najwyższego zostaje zawieszone

W odczytanym przez rzeczniczkę TK Aleksandrę Wójcik oświadczeniu prezes Trybunału poinformowała, że do TK wpłynął wniosek marszałek Sejmu o rozstrzygniecie dwóch sporów kompetencyjnych między: Sejmem a SN oraz prezydentem a SN.

W oświadczeniu Przyłębska zauważyła, że zgodnie z ustawą wszczęcie postępowania przed TK powoduje zawieszenie postępowań przed organami, które prowadzą spór kompetencyjny.

- W tym stanie rzeczy postępowanie przed SN (...) z wniosku I prezesa SN rozpoznawanego przez trzy izby SN ulega zawieszeniu

 - wskazała Przyłębska. [polecam:https://niezalezna.pl/307230-trzy-izby-sadu-najwyzszego-i-tak-sie-zbiora-rzecznik-sn-nic-nie-wskazuje-by-posiedzenie-mialo-sie-nie-odbyc]

W oświadczeniu zaznaczono też, że pisma procesowe w tej sprawie zostały dzisiaj doręczone wszystkim uczestnikom postepowania, w tym I prezesa SN Małgorzacie Gersdorf.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała w środę, że skierowała do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego między Sejmem a Sądem Najwyższym, uwzględniając kompetencje prezydenta do powoływania sędziów. "Jeżeli TK podejmie się tej sprawy, to to wstrzymuje czwartkowe posiedzenie (trzech izb) SN i wydanie decyzji" - oceniła Witek.

Chodzi o zaplanowane na czwartek posiedzenie trzech Izb SN zainicjowane pytaniem prawnym przedstawionym przez I prezes tego sądu w zeszłym tygodniu. Pytanie prawne zadane trzem Izbom SN: Cywilnej, Karnej i Pracy dotyczy udziału w składach sędziowskich osób wyłonionych przez KRS w nowym składzie i uprawnienia takich osób do orzekania. [polecam:https://niezalezna.pl/307250-prerogatywa-prezydencka-jest-najsilniejsza-prezydent-odniosl-sie-do-wniosku-skierowanego-do-tk]

Rzecznik SN sędzia Michał Laskowski odnosząc się wcześniej w rozmowie z PAP do informacji o wniosku marszałek Sejmu podkreślił, że "nic nie wskazuje na to, by czwartkowe posiedzenie trzech Izb SN miało się nie odbyć". Jego zdaniem, jeśli TK wyda postanowienie zabezpieczające w tej sprawie, to SN prawdopodobnie zastanowi się nad decyzją na czwartkowym posiedzeniu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts