Sukces polskich żołnierzy w Kanadzie

Polsko-kanadyjska drużyna żołnierzy zwyciężyła w zawodach saperskich, przeprowadzonych podczas międzynarodowych ćwiczeń "Ardent Defender 2017" w Kanadzie — informuje 8. Flotylla Obrony Wybrzeża.

8.FOW / http://8fow.wp.mil.pl/plik/image/Aktualnosci2017/Ardent_Defender_3.jpg

"Ardent Defender" to cykliczne, organizowane od pięciu lat ćwiczenia, których celem jest doskonalenie międzynarodowej współpracy w przeciwdziałaniu zagrożeniom związanym m.in. z improwizowanymi ładunkami wybuchowymi (IED). Manewry odbywały się w Kanadzie z udziałem 250 żołnierzy, zajmujących się wykrywaniem i neutralizacją IED. Polacy brali w nich udział po raz trzeci, ale zwycięstwo w towarzyszących manewrom zawodach wywalczyli po raz pierwszy — czytamy na portalu 8.FOW.

W tegorocznej edycji ćwiczeń, które trwały od 15 października do 3 listopada SZ RP reprezentował sześcioosobowy zespół delegowany przez Zarząd Inżynierii Wojskowej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Jednym z członków drużyny był st. bsm. Michał Jodłoski z 12. Dywizjonu Trałowców ze Świnoujścia.

W ostatnich dwóch dniach "Ardent Defender 2017" przeprowadzono zawody saperskie. Rywalizowali w nich technicy, zajmujący się wykrywaniem i neutralizacją improwizowanych urządzeń wybuchowych. Do zmagań przystąpiło 10 mieszanych, czteroosobowych zespołów. Polsko-kanadyjski zespół, w którego skład weszli: st. bsm. Michał Jodłoski z 12.DTR oraz kpt. Paweł Medyński z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych (CSWInżiChem) wygrali zmagania — podaje 8. Flotylla Obrony Wybrzeża.

 

Źródło: 8. FOW, polska-zbrojna.pl.

#sukces #zawody #armia #Kanada #Ardent Defender 2017

iggys
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo