Wyróżnienie dla PKW Łotwa

/ mat. DG RSZ / PKW Łotwa

  

Dowódca Polskiego Kontyngentu Wojskowego mjr Marek Potorski wraz z dowódcami kontyngentów, wchodzących w skład eFP Battle Group z Kanady, Hiszpanii, Włoch, Albanii i Słowenii gościli we wtorek w Ministerstwie Obrony Łotwy. W trakcie uroczystości minister Raimonds Bergmanis wręczył dowódcy PKW pamiątkowe „coiny” dla wszystkich polskich żołnierzy - informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Minister obrony Raimonds Bergmanis wspólnie z dowódcą Sił Zbrojnych Łotwy gen. Léonídsem Kalnišem wyrazili wdzięczność wszystkim zgromadzonym za zaangażowanie i poświęcenie w czasie służby w Republice Łotewskiej. Podczas swojego przemówienia łotewski minister obrony podkreślił, że obecność wojsk NATO w ich kraju przekłada się na wzrost bezpieczeństwa Łotwy.

W trakcie ceremonii minister wręczył dowódcy PKW pamiątkowe „coiny” dla wszystkich polskich żołnierzy. Gest ten jest wyrazem podziękowania za półroczną misję na Łotwie. Ponadto dowódca PKW odebrał z rąk ministra Certyfikat Uznania (Certificate of Appreciation) - informuje Dowództwo Generalne RSZ. 

Na uroczystości wręczenia wyróżnień ministrowi obrony Łotwy towarzyszył również dowódca łotewskiej Brygady Piechoty płk Ilmars Lejins, który przypomniał m.in. o bliskiej współpracy pomiędzy naszymi krajami. Cała uroczystość zakończyła się wykonaniem pamiątkowej fotografii wszystkich zgromadzonych uczestników - czytamy. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DG RSZ / PKW Łotwa
Tagi

Wczytuję komentarze...

Biedroń by chciał, żeby Śmiszek został... misterem Sejmu. "Bierzcie się do roboty, zamiast pajacować!"

Robert Biedroń / / Kuba Bożanowski from Warsaw, Poland [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]

  

"Super Express" zorganizował plebiscyt na mistera Sejmu. Wśród kandydatów jest poseł-elekt Krzysztof Śmiszek - prywatnie partner europosła Wiosny Roberta Biedronia. Ten napisał w mediach społecznościowych: "Sorry Panowie, ale wybór jest oczywisty!" - zachęcając do głosowania na Śmiszka. Na te "żarty" zareagował wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz. "Bierzcie się do roboty, zamiast pajacować!" - zaapelował polityk.

To kolejna tego typu sonda "Super Expressu". Wcześniej przeprowadzono wybory miss Sejmu.

Choć pierwsze posiedzenie Sejmu w nowym składzie wciąż przed nami, to w sondzie brani są pod uwagę posłowie - elekci. W tym Krzysztof Śmiszek.

To zdecydowanie przypadło do gustu jego partnerowi - Robertowi Biedroniowi, szefowi Wiosny. "Sorry Panowie, ale wybór jest oczywisty!" - napisał polityk na Twitterze.

Do sytuacji odniósł się wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.

Biedroń załatwił swojemu chłopakowi jedynkę na liście Lewicy, a teraz promuje go na..."mistera Sejmu". żenada. Bierzcie się do roboty, zamiast pajacować!

- napisał na Facebooku.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: facebook.com, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl