Tornado-17: taktyczny sprawdzian artylerzystów

/ mat. 23. spa / http://23spa.wp.mil.pl/pl/1_693.html

  

W dn. 20-22 listopada dowódca 23. Pułku Artylerii przeprowadził z 3. Dywizjonem Artylerii Rakietowej ćwiczenie taktyczno-specjalne pod kryptonimem Tornado-17.

Ćwiczenie taktyczno-specjalne stanowi sprawdzian gotowości do działania 3. dywizjonu artylerii rakietowej. Przez kilka kolejnych dni dywizjon realizował będzie szereg zadań taktycznych oraz ogniowych ze strzelaniem amunicją bojową w dzień i w nocy w warunkach zbliżonych do rzeczywistych. Jestem przekonany, że umiejętności i doświadczenie wszystkich funkcyjnych przełożą się na osiągnięcie celu szkolenia, czyli potwierdzenia dobrego przygotowania dywizjonu do wykonywania zadań zgodnie z przeznaczeniem - przyznał zastępca dowódcy pułku ppłk Sławomir Kula, cytowany przez oficjalny portal 23. Śląskiego Pułku Artylerii. 

Po krótkiej analizie zadania pododdział 3. dar rozpoczął praktyczną realizację zadań. Pododdziały dywizjonu przemieściły się do rejonu wyjściowego. Sprawdzono przy tym działanie grupy rekonesansowo-przygotowawczej (GR-P) w zakresie rozpoznania drogi marszu i rejonu rozmieszczenia pododdziałów dywizjonu. Oprócz pierwszoplanowego ćwiczącego: 3 Dywizjonu Artylerii Rakietowej, w szkoleniu wzięły udział również grupy operacyjne 1. dywizjonu artylerii samobieżnej oraz batalionu logistycznego - czytamy na portalu.

Kulminacyjnym etapem ćwiczenia była realizacja zadań ogniowych w dzień i w nocy z użyciem amunicji bojowej. Od godzin porannych 21 listopada, po zajęciu stanowisk ogniowych, dwie baterie wyrzutni rakietowych WR-40 Langusta raziły ogniem cele w ugrupowaniu wojsk przeciwnika. Po obezwładnieniu celów wyrzutnie zajmowały kolejne stanowiska ogniowe, wykonując dalsze zadania do późnych godzin nocnych - podaje 23. pa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 23. pa., DG RSZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

Odezwał się Komorowski... Stawia na Tuska? Chyba nie widział wyników tych sondaży!

Bronisław Komorowski i Donald Tusk / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Bronisław Komorowski gościł dziś w jednym z programów w Polsacie News. Były prezydent to wieloletni partyjny kolega Donalda Tuska, więc nic dziwnego, że liczy na jego pozytywną decyzję w sprawie kandydowania w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Zdradził, co może go skłonić do stanięcia w wyborcze szranki.

Tusk nie ogłosił jeszcze swojego kandydowania na prezydenta, ale nie da się ukryć, że na to jest spora presja ze strony opozycji i jej sympatyków. Co może go przekonać?

"Jeśli suma głosów oddanych na uzgodnionych kandydatów opozycji demokratycznej będzie wystarczająco duża, mówię o ilości głosów, niekoniecznie mandatów, to sądzę, że to będzie element ułatwiający pozytywną decyzję Donald Tuska o kandydowaniu w wyborach prezydenckich"

- powiedział były prezydent.

Tymczasem, najnowszy sondaż CBOS wskazuje, że dużym zaufaniem Polaków cieszy się urzędujący prezydent RP Andrzej Duda. Z najnowszego badania wynika, że zadowolenie z prezydentury Dudy wyraża aż 58 procent respondentów.

[polecam:https://niezalezna.pl/280121-tusk-chce-startowac-na-prezydenta-niech-spojrzy-na-ten-sondaz-polacy-uwielbiaja-andrzeja-dude]

W innym z sondaży zbadano poziom zaufania Polaków do przedstawionych polityków. I tak, Andrzej Duda znalazł się na drugim miejscu z zaufaniem na poziomie 44,9 procent - tuż za premierem Mateuszem Morawieckim. Z kolei Donald Tusk zajął dopiero czwarte miejsce, z wynikiem zaufania 35 procent. Jednocześnie, negatywnie na jego temat wypowiedziało się aż 53,2 procent badanych.

[polecam:https://niezalezna.pl/280416-jest-nowy-sondaz-liderem-morawiecki-w-rankingu-zaufania-tusk-nie-zalapal-sie-nawet-na-podium]

To nie pierwszy z byłych prezydentów, który wzmaga swoją aktywność, kiedy na horyzoncie pojawia się kampania wyborcza. Lech Wałęsa na łamach "Gazety Wyborczej" ogłosił... "pospolite ruszenie" i apelował do Polaków, by zaangażowali się w kampanię niektórych ugrupowań politycznych.

[polecam:https://niezalezna.pl/280544-zarty-sie-skonczyly-walesa-oglasza-pospolite-ruszenie-i-mowi-co-kazdy-powinien-zrobic]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Polsat News, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl