Tornado-17: taktyczny sprawdzian artylerzystów

/ mat. 23. spa / http://23spa.wp.mil.pl/pl/1_693.html

  

W dn. 20-22 listopada dowódca 23. Pułku Artylerii przeprowadził z 3. Dywizjonem Artylerii Rakietowej ćwiczenie taktyczno-specjalne pod kryptonimem Tornado-17.

Ćwiczenie taktyczno-specjalne stanowi sprawdzian gotowości do działania 3. dywizjonu artylerii rakietowej. Przez kilka kolejnych dni dywizjon realizował będzie szereg zadań taktycznych oraz ogniowych ze strzelaniem amunicją bojową w dzień i w nocy w warunkach zbliżonych do rzeczywistych. Jestem przekonany, że umiejętności i doświadczenie wszystkich funkcyjnych przełożą się na osiągnięcie celu szkolenia, czyli potwierdzenia dobrego przygotowania dywizjonu do wykonywania zadań zgodnie z przeznaczeniem - przyznał zastępca dowódcy pułku ppłk Sławomir Kula, cytowany przez oficjalny portal 23. Śląskiego Pułku Artylerii. 

Po krótkiej analizie zadania pododdział 3. dar rozpoczął praktyczną realizację zadań. Pododdziały dywizjonu przemieściły się do rejonu wyjściowego. Sprawdzono przy tym działanie grupy rekonesansowo-przygotowawczej (GR-P) w zakresie rozpoznania drogi marszu i rejonu rozmieszczenia pododdziałów dywizjonu. Oprócz pierwszoplanowego ćwiczącego: 3 Dywizjonu Artylerii Rakietowej, w szkoleniu wzięły udział również grupy operacyjne 1. dywizjonu artylerii samobieżnej oraz batalionu logistycznego - czytamy na portalu.

Kulminacyjnym etapem ćwiczenia była realizacja zadań ogniowych w dzień i w nocy z użyciem amunicji bojowej. Od godzin porannych 21 listopada, po zajęciu stanowisk ogniowych, dwie baterie wyrzutni rakietowych WR-40 Langusta raziły ogniem cele w ugrupowaniu wojsk przeciwnika. Po obezwładnieniu celów wyrzutnie zajmowały kolejne stanowiska ogniowe, wykonując dalsze zadania do późnych godzin nocnych - podaje 23. pa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 23. pa., DG RSZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

Karnowskiemu puściły nerwy. Prezydent Sopotu nie wytrzymał po niewygodnym pytaniu od mieszkańca!

Zdjęcie ilustracyjne / screen z materiału wideo

  

Spotkanie prezydenta Jacka Karnowskiego z mieszkańcami Sopotu przerodziło się w słowną awanturę. Kiedy Karnowski usłyszał niewygodne pytanie o sprzedaż atrakcyjnych działek, ruszył do ataku na swojego rozmówcę. Padło nawet powiązanie... z zabójstwem Pawła Adamowicza.

W Ergo Arenie odbyło się spotkanie dotyczące tworzonych planów zagospodarowania terenów wokół hali widowiskowo-sportowej, która stoi na granicy dwóch miast. Kiedy do głosu dopuszczono przybyłych na nie mieszkańców, głos zabrał Jakub Świderski, współpracownik Telewizji Polskiej. Zaczął pytać o szczegóły sprzedaży niezwykle atrakcyjnej działki. To rozjuszyło włodarza Sopotu.

- Ja się do telewizji Kurskiego nie będę wypowiadał, jak pan wyłączy kamerę, do mieszkańców się wypowiem. Pan kłamie na co dzień w telewizji, oszukuje pan mieszkańców

- grzmiał prezydent Jacek Karnowski.

- Wie pan, że to kwalifikuje się do pozwu? Nie odpowie pan na pytanie, boi się pan?

- dopytywał Świderski.

- Bardzo państwa przepraszam za moją reakcję, ale dzięki telewizji publicznej i kłamstwom oraz napadom na Pawła Adamowicza stało się to, co się stało w Gdańsku. To we mnie ciągle siedzi…

- wypalił Karnowski.

- Znaczy, zabiłem Pawła Adamowicza, to pan sugeruje? To już jest bełkot

- skwitował Świderski.

Całe zajście zostało nagrane i upublicznione w sieci. Samorządowcy z Sopotu nie kryją oburzenia.

- Był to pokaz wybitnej arogancji, buty pana prezydenta. Na pytanie, które zadał mieszkaniec, nie padła jakakolwiek odpowiedź. Usłyszał natomiast inwektywy i insynuacje mające go wiązać z tragedią, do której doszło w Gdańsku (...) Pan prezydent niejednokrotnie mówił o mowie nienawiści, o tym, że powinniśmy w Sopocie znaleźć nowy język debaty publicznej. Takim stosunkiem do mieszkańca Sopotu dał wyraz temu, że idzie kompletnie w drugą stronę. Poziom, który zaprezentował jest absolutnie niedopuszczalny wobec stanowiska, które piastuje

- skomentował w Radiu Gdańsk Paweł Petkowski, sopocki radny Prawa i Sprawiedliwości.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Radio Gdańsk, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl