Tornado-17: taktyczny sprawdzian artylerzystów

/ mat. 23. spa / http://23spa.wp.mil.pl/pl/1_693.html

  

W dn. 20-22 listopada dowódca 23. Pułku Artylerii przeprowadził z 3. Dywizjonem Artylerii Rakietowej ćwiczenie taktyczno-specjalne pod kryptonimem Tornado-17.

Ćwiczenie taktyczno-specjalne stanowi sprawdzian gotowości do działania 3. dywizjonu artylerii rakietowej. Przez kilka kolejnych dni dywizjon realizował będzie szereg zadań taktycznych oraz ogniowych ze strzelaniem amunicją bojową w dzień i w nocy w warunkach zbliżonych do rzeczywistych. Jestem przekonany, że umiejętności i doświadczenie wszystkich funkcyjnych przełożą się na osiągnięcie celu szkolenia, czyli potwierdzenia dobrego przygotowania dywizjonu do wykonywania zadań zgodnie z przeznaczeniem - przyznał zastępca dowódcy pułku ppłk Sławomir Kula, cytowany przez oficjalny portal 23. Śląskiego Pułku Artylerii. 

Po krótkiej analizie zadania pododdział 3. dar rozpoczął praktyczną realizację zadań. Pododdziały dywizjonu przemieściły się do rejonu wyjściowego. Sprawdzono przy tym działanie grupy rekonesansowo-przygotowawczej (GR-P) w zakresie rozpoznania drogi marszu i rejonu rozmieszczenia pododdziałów dywizjonu. Oprócz pierwszoplanowego ćwiczącego: 3 Dywizjonu Artylerii Rakietowej, w szkoleniu wzięły udział również grupy operacyjne 1. dywizjonu artylerii samobieżnej oraz batalionu logistycznego - czytamy na portalu.

Kulminacyjnym etapem ćwiczenia była realizacja zadań ogniowych w dzień i w nocy z użyciem amunicji bojowej. Od godzin porannych 21 listopada, po zajęciu stanowisk ogniowych, dwie baterie wyrzutni rakietowych WR-40 Langusta raziły ogniem cele w ugrupowaniu wojsk przeciwnika. Po obezwładnieniu celów wyrzutnie zajmowały kolejne stanowiska ogniowe, wykonując dalsze zadania do późnych godzin nocnych - podaje 23. pa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 23. pa., DG RSZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

Pracownik firmy kurierskiej z zarzutem kradzieży

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi pracownikowi firmy kurierskiej, który w trakcie sortowania przesyłek ukradł paczkę z zawartością dwóch pierścionków.

Pod koniec kwietnia br. policjanci Komisariatu Policji V w Krakowie przyjęli zawiadomienie od przedstawiciela firmy kurierskiej o kradzieży pierścionków, które nie zostały dostarczone do ich klientów. Przekazał on, iż według jego wiedzy sprawcą może być jeden z pracowników sortowni firmy kurierskiej.

Funkcjonariusze, analizując materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie, potwierdzili przypuszczenia zgłaszającego, w efekcie czego ustalili personalia pracownika, który dokonał kradzieży biżuterii, a następnie zatrzymali tego 20-letniego mieszkańca Krakowa. W trakcie przesłuchania przyznał się on do kradzieży oraz wskazał lombardy, w których sprzedał zagrabione rzeczy. Mundurowi udali się w te miejsca i odzyskali cenne przedmioty.

Właściciele lombardów potwierdzili zakup pierścionków od zatrzymanego. Wartość skradzionego mienia wyceniona została na ponad 7 000 zł. 20-latek usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl