Mapy Google już uwzględniły dekomunizację. Pokazują al. Lecha Kaczyńskiego w Warszawie

10 listopada wojewoda mazowiecki poinformował, że na skutek dekomunizacji, w stolicy znajdzie się al. Lecha Kaczyńskiego, która zastąpi nazwę alei Armii Ludowej. Ulice doczekają się również takich patronów jak "Inka", Zbigniew Herbert, ks. Antoni Gurgacz, Grzegorz Przemyk czy mjr Hieronim Dekutowski "Zapora". Dekomunizację uwzględniły już mapy Google'a, które pokazują al. Lecha Kaczyńskiego w Warszawie.

google.pl/maps; print screen

Dziś mapy Google'a zaktualizowały nazwę al. Armii Ludowej na al. Lecha Kaczyńskiego. Innymi zmianami, które uwzględniły,  to np. ul. Anny Walentynowicz zamiast ul. Stanisława Wrońskiego, ul. Zbigniewa Romaszewskiego za ul. Teodora Duracza, a także ul. Borysa Sawinkowa w zamian za ul. Dąbrowszczaków.

Przypomnijmy, że w Warszawie ul. Lewartowskiego na Muranowie będzie nosić imię Marka Edelmana. Z map zniknie też nazwa ul. Dąbrowszczaków - zastąpi ją ul Borysa Sawinkowa, Rosjanina, który walczył przeciw bolszewikom w wojnie polsko-bolszewickiej. Danuta Siedzikówna "Inka" zostanie patronką obecnej ul. Małego Franka, Anna Walentynowicz - ul. Stanisława Wrońskiego, a Przemysław Gintrowski - ul. Wincentego Rzymowskiego. CZYTAJ WIĘCEJ

Propozycje wojewody mazowieckiego nie spodobały się warszawskim radnym PO, którzy chcą wnieść skargę na decyzję dotyczącą zmiany nazw 47 ulic. Ich zdaniem "wojewoda mazowiecki wykorzystał ustawę o dekomunizacji do realizacji celów politycznych". Stołecznym radnym PO nie podoba się nie tylko al. śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, ale również Danuty Siedzikówny "Inki", Marka Edelmana, Jacka Kaczmarskiego czy Zbigniewa Romaszewskiego. Nie przeszkadzają im za to ulice, których patronami są komuniści.

 

 

 Źródło: google.pl/maps, dorzeczy.pl, niezalezna.pl

#dekomunizacja #Warszawa #ulice #Lech Kaczyński #al. Lecha Kaczyńskiego #nazwy ulic

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo