Rzecznik PiS: Petru i Rabiej poparli Gronkiewicz-Waltz

Beata Mazurek / By Silar - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=61054546

  

Ryszard Petru i Paweł Rabiej tak naprawdę poparli Hannę Gronkiewicz-Waltz i odmówili udziału w próbie zmiany Warszawy - w ten sposób rzecznik PiS Beata Mazurek skomentowała poparcie Nowoczesnej dla kandydatury Rafała Trzaskowskiego (PO) na prezydenta Warszawy.

Dziś szefowie PO i Nowoczesnej: Grzegorz Schetyna i Ryszard Petru poinformowali, że poseł PO Rafał Trzaskowski jest wspólnym kandydatem Platformy i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy a członek zarządu Nowoczesnej Paweł Rabiej - kandydatem na wiceprezydenta stolicy.

Czytaj więcej: Nowoczesna już wie gdzie jej miejsce? Poseł PO wspólnym kandydatem na prezydenta Warszawy

Nowoczesna zgadzając się na warunki PO i rezygnując ze swojego kandydata na prezydenta, pokazała że głównym rozgrywającym w opozycji jest Schetyna, a Petru nie ma nic do powiedzenia - pokrzyczy, a i tak na wszystko się zgadza

- powiedziała Beata Mazurek.

Jej zdaniem, "Petru i Rabiej tak naprawdę poparli Hannę Gronkiewicz-Waltz i odmówili udziału w próbie zmiany Warszawy". Jak dodała, politycy Nowoczesnej postawili na kontynuację polityki Gronkiewicz-Waltz w stolicy.

Schetyna i Trzaskowski udają, że nic się nie stało w stolicy w kontekście afery reprywatyzacyjnej i działań wiceszefowej PO

- przekonywała rzeczniczka PiS.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Holendrzy już wybrali posłów do PE

  

Według sondażu exit poll holenderska Partia Pracy zdobyła najwięcej głosów w wyborach europejskich. Konserwatywna Partia Ludowa na rzecz Wolności i Demokracji (VVD) premiera Marka Rutte znalazła się na drugim miejscu.

Reuters podkreśla, że wygrana Partii Pracy w dzisiejszym głosowaniu to „zaskakujący rezultat”, który podbudowuje wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa, wiodącego kandydata tej siły politycznej.

Agencja odnotowuje, że Rutte bez trudu uporał się z wyzwaniem ze strony antyunijnego i populistycznego Forum Demokratycznego (FvD) Thierry'ego Baudeta. W marcu br. w wyborach prowincjonalnych partia Baudeta wyprzedziła rządzącą VVD.

Z sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos wynika, że Partia Pracy zdobyła 5 z 26 mandatów w PE przypadających Holandii, VVD - 4, Apel Chrześcijańsko-Demokratyczny (CDA) - 4, FvD - 3, a antyislamska Partia na rzecz Wolności (PVV) Geerta Wildersa - 1.

Wyniki oficjalne zostaną podane dopiero w niedzielę, po zakończeniu wyborów we wszystkich państwach Unii Europejskiej.

W 17-milionowej Holandii uprawnionych do głosowania jest 13 mln ludzi. W wyborach do PE w 2014 r. frekwencja wynosiła ok. 37 proc.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl