Jak Polacy zabezpieczają swoje smartfony?

/ pixabay.com

  

Jak wynika z badania "European Smartfon Accidents Study" Polska zajmuje ostatnie miejsce w rankingu krajów, w których smartfony ulegają nieszczęśliwym wypadkom. Mimo ostatniej pozycji, skala zjawiska jest bardzo duża, gdyż niemal co czwarta osoba (24,3%) uszkodziła swoje urządzenie w ciągu ostatnich 2 lat.

Sklep internetowy oferujący akcesoria do smartfonów i tabletów przygotował raport na podstawie analizy kilkudziesięciu tysięcy transakcji przeprowadzonych w 2017 roku przez swoich klientów, w którym przedstawił, w jaki sposób użytkownicy zabezpieczają swoje urządzania.

Z raportu można dowiedzieć się jaki rodzaj etui na telefon jest najczęściej kupowany, w jaki sposób użytkownicy chronią ekran oraz, że istnieją 3 najważniejsze powody jakimi kierują się Polacy w trakcie zakupu akcesoriów ochronnych:

Ochrona obudowy urządzenia 

Polacy najczęściej kupują etui nakładane na tył urządzenia, gdyż są jednocześnie bardzo skuteczne i wygodne w użytkowaniu. Istnieje wiele różnych rodzajów pokrowców, ale są zdecydowanie mniej chętnie wybierane.

Ochrona wyświetlacza

W komplecie z etui kupowane są szkła hartowane zabezpieczające wyświetlacz LCD, które cieszą się większą popularnością aniżeli zwykłe folie ochronne, gdyż zapewniają lepszą ochronę przed stłuczeniem w razie upadku.

Wygląd 

Polacy starają się dopasować wygląd smartfona do swojego gustu, ubioru czy okazji, dlatego wybierają etui z kolorowymi nadrukami.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Uwaga na burze! IMGW ostrzega

/ pixabay.com/CC0/aiacPL

  

IMGW wydał dzisiaj wieczorem ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami w woj. lubuskim i zachodniej części woj. wielkopolskiego. Na tych obszarach prognozuje się burze z opadami deszczu miejscami do 20 mm oraz porywami wiatru do 85 km/h.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

IMGW wydał również komunikat meteorologiczny dla południowych powiatów woj. zachodniopomorskiego. Od zachodu znad Niemiec w kierunku wschodnim przemieszcza się strefa opadów deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów wynosi lokalnie do 10 mm w ciągu godziny. Mogą wystąpić także burze z porywami wiatru o prędkości do 70 km/h. Komunikat dotyczy Szczecina oraz powiatów: pyrzyckiego, polickiego, choszczeńskiego, drawskiego, myśliborskiego, stargardzkiego, wałeckiego i gryfińskiego. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl