Wznowiono postępowanie wobec byłego prezesa TK

/ Jerzy Stępień / Wikimedia Commons/Michał Józefaciuk - Senat Rzeczypospolitej Polskiej/CC BY-SA 3.0 pl

  

Postępowanie dyscyplinarne wobec sędziego w stanie spoczynku Jerzego Stępnia zostało wznowione - poinformowała prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska w TVP Info.

Sprawa dotyczy udziału sędziego w demonstracji, która odbyła się 6 maja 2017 r. w Warszawie. Jak mówiła prezes TK sąd uznał, że są podstawy do wszczęcia i prowadzenia postępowania wyjaśniającego. 

Jerzy Stępień przyznał, że uczestniczył w manifestacji "jako obywatel".

Julia Przyłębska tłumaczy, że sędzia nie jest tylko "obywatelem" ale przede wszystkim sędzią i "pobiera z tego tytułu wysokie uposażenie i powinien ograniczać swoją działalność, aby nie można było mu zarzucić, że jest sędzią politycznym". 

Wcześniej rzecznik dyscyplinarny sędzia TK Stanisław Rymar odmówił wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec Jerzego Stępnia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nie żyje szef bułgarskiego Sztabu Generalnego. Gen. Andrej Bocew miał 60 lat

/ Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

W wieku 60 lat zmarł nagle szef bułgarskiego Sztabu Generalnego gen. Andrej Bocew - podało w czwartek wieczorem Ministerstwo Obrony. Bocew zajmował stanowisko szefa obrony, jak nazywane jest to stanowisko w Bułgarii, od marca 2017 r.

W latach 2011-2017 r. generał Bocew był dowódcą bułgarskich sił lądowych.

Na stanowisko szefa obrony, które do 2009 r. było określane jak w innych krajach nazwą "szef sztabu generalnego", mianował go wkrótce po objęciu urzędu w 2017 r. obecny prezydent Rumen Radew.

"Wojsko traci w jego osobie znakomitego żołnierza i dowódcę, który pozostawi swój trwały ślad w wojskowej historii Bułgarii"

- napisano w komunikacie Ministerstwa Obrony Bułgarii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts