KOD-ziarze zostali wpuszczeni na sejmową galerię. Demokracja jednak istnieje?

/ twitter.com/g_lakomsk

  

Członkowie Komitetu Obrony Demokracji zostali wpuszczeni na galerię sejmową. Co więcej, panie mają na sobie koszulki z napisem "konstytucja". Straż Marszałkowska poprosiła je, aby zasłoniły napisy ze względu na zakaz agitacji w Sejmie. Mimo próśb, kobiety tego nie zrobiły. Czyli demokracja jednak istnieje?

Kiedy o całym zdarzeniu dowiedział się Borys Budka, poseł PO, zgłosił się z wnioskiem formalnym.

Chciałbym prosić o wyjaśnienie, czy Straż Marszałkowska poprosiła ludzi o zakrycie koszulek z napisem konstytucja – mówił polityk PO.

Sejmowa kamera pokazywała na galerii kilka osób z koszulkami z takim hasłem.

Przecież są! – odpowiedzieli mu posłowie.

Prowadząca obrady wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska, odrzuciła prośbę Budki, odpowiadając, że nie jest to wniosek formalny.

Miłośnicy opozycji totalnej protestują również pod budynkiem Sejmu.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wandale wywrócili krzyże w Kuropatach

/ Andrej Kuźniečyk [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

  

Nieznani sprawcy przewrócili czternaście drewnianych krzyży w Kuropatach, miejscu kaźni ofiar represji stalinowskich – podało Radio Swaboda. To kolejny akt wandalizmu na tej mińskiej nekropolii.

Jako pierwszy o zniszczeniu drewnianych krzyży, symbolicznie upamiętniających ofiary represji, poinformował opozycjonista Paweł Siewiaryniec, który uczestniczy w akcji przeciwko mieszczącej się przy Kuropatach restauracji „Pojedziemy, pojemy”.

Na terenie lasu w Kuropatach stalinowskie NKWD rozstrzeliwało represjonowanych. Według różnych szacunków w tamtejszych dołach śmierci spoczywa od kilkudziesięciu tysięcy do 250 tys. ofiar, wśród nich są także Polacy. Na terenie uroczyska w ciągu ostatnich 30 lat powstawał ludowy memoriał, złożony z krzyży stawianych przez aktywistów i obywateli. W sumie jest ich tam ponad tysiąc. Dopiero w 2018 r. z inicjatywy władz umieszczono tam pomnik upamiętniający ofiary.

Niedawno na terenie Kuropat wandale zniszczyli tzw. ławkę Clintona (już po raz trzeci). Granitową ławkę przekazał „w darze od narodu amerykańskiego” prezydent Bill Clinton podczas wizyty w 1994 r.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl