KOD-ziarze zostali wpuszczeni na sejmową galerię. Demokracja jednak istnieje?

/ twitter.com/g_lakomsk

  

Członkowie Komitetu Obrony Demokracji zostali wpuszczeni na galerię sejmową. Co więcej, panie mają na sobie koszulki z napisem "konstytucja". Straż Marszałkowska poprosiła je, aby zasłoniły napisy ze względu na zakaz agitacji w Sejmie. Mimo próśb, kobiety tego nie zrobiły. Czyli demokracja jednak istnieje?

Kiedy o całym zdarzeniu dowiedział się Borys Budka, poseł PO, zgłosił się z wnioskiem formalnym.

Chciałbym prosić o wyjaśnienie, czy Straż Marszałkowska poprosiła ludzi o zakrycie koszulek z napisem konstytucja – mówił polityk PO.

Sejmowa kamera pokazywała na galerii kilka osób z koszulkami z takim hasłem.

Przecież są! – odpowiedzieli mu posłowie.

Prowadząca obrady wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska, odrzuciła prośbę Budki, odpowiadając, że nie jest to wniosek formalny.

Miłośnicy opozycji totalnej protestują również pod budynkiem Sejmu.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Litwa ma nowego prezydenta

/ Kapeksas [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

  

Drugą turę wyborów prezydenckich na Litwie wygrał kandydat niezależny, były główny doradca prezesa banku SEB, Gitanas Nauseda, który zdobył 74 proc. głosów. 55-letni prezydent elekt uznawany jest za polityka proeuropejskiego o poglądach centroprawicowych.

Rywalka Nausedy, była minister finansów Ingrida Szimonyte, kandydatka konserwatystów ze Związku Ojczyzny – Litewscy Chrześcijańscy Demokraci, uzyskała 26 proc. głosów. Dziękując za okazane mu zaufanie wyborców, Nauseda wyraził nadzieję, że „po pewnym czasie na Litwie będziemy szczęśliwsi”.

Zapowiedział też, że pierwszym jego zadaniem jako prezydenta będzie przeformowanie rządu. Ten krok będzie jednak zależał od tego, czy obecny premier Saulius Skvernelis, z rządzącego Litewskiego Związku Rolników i Zielonych (LVZS), zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, zrezygnuje ze stanowiska szefa rządu, czy też nie.

„Powinniśmy uniknąć działań, które mogą spowodować kryzys” - powiedział prezydent-elekt.

Już wcześniej Nauseda oznajmił, że z pierwszą wizytą zagraniczną po ewentualnym zwycięstwie w wyborach uda się do Warszawy. „Widzę duży potencjał w dalszym rozwoju stosunków z południowym sąsiadem (Polską) w dziedzinie gospodarczej, społecznej, obronności i bezpieczeństwa” - oświadczył.

Jeżeli chodzi o kontakty z Moskwą, Nauseda uważa, że „Litwa powinna utrzymać z Rosją dobre stosunki gospodarcze i kulturalne, ale nie może przymykać oczu na to, co się dzieje na Ukrainie i w krajach sąsiednich”.

W tych kontaktach Nauseda zapowiada jednak więcej dyplomacji. „Chciałbym być bardziej dyplomatyczny i używać słów trochę innych w porównaniu z tymi, jakie były używane dotychczas” w stosunku do Rosji – powiedział. Podkreślił jednak, że „zasadniczo stosunki z Rosją nie ulegną zmianie, póki sytuacja na Ukrainie pozostanie taka, jak teraz”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl