Sprawdzili, czy Tusk jest mile widziany w Polsce. Wyniki sondy zmartwią "króla Europy"

W niedzielę były premier Donald Tusk zamieścił na Twitterze skandaliczny wpis uderzający w polski rząd. Pojawiły się opinie, że to gierki byłego szefa Platformy Obywatelskiej przed wyborami prezydenckimi. Portal jednej z telewizji zorganizował więc sondę z pytaniem: czy Donald Tusk powinien wrócić do polskiej polityki?

Filip Błażejowski/Gazeta Polska

"Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawiłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie" - napisał dwa dni temu D. Tusk

Skandaliczny wpis skomentowała między innymi szefowa rządu Beata Szydło.

Donald Tusk jako szef Rady Europejskiej nic dla Polski nie zrobił. Dzisiaj, wykorzystując swoje stanowisko do ataku na polski rząd, atakuje Polskę

 – podkreśliła premier.

W mediach pojawiły się przypuszczenia, że atak Tuska zwiastuje chęć powrotu do polskiej polityki, choć innego zdania jest wiceszef Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak.

- Wpis szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska nie oznacza zamiaru aktywności politycznej w Polsce - stwierdził polityk.

CZYTAJ WIĘCEJ: Siemoniak skomentował wpis Tuska. Ciekawe, czy sam wierzy w to, co mówi?

A co o tym myślą Polacy? Na polsatnews.pl pojawiła się sonda z pytaniem: czy Donald Tusk powinien wrócić do polskiej polityki? Wyniki (z dzisiejszego południa) nie ucieszą "króla Europy".

Aż 62,3% badanych uważa, że Tusk powinien zostać w Brukseli.

foto/printscreen/polsatnews.pl

 

Źródło: niezalezna.pl, polsatnews.pl

#Donald Tusk #Polska

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo