Paweł Borys do Polaków w Londynie: Warto wracać!

Podpis / niezalezna.pl

W czasie wczorajszego spotkania z Klubem „Gazety Polskiej” w Londynie Paweł Borys – prezes Polskiego Funduszu Rozwoju – odpowiadając na pytanie szefowej klubu Marii Bernat zwrócił się do Polaków w Wielkiej Brytanii, że warto wracać do ojczyzny.

Jak tłumaczył, wiele wskaźników ekonomicznych w kraju coraz bardziej dorównuje tym w Europie Zachodniej. Biorąc po uwagę fakt, że w dużych miastach polskich zaczyna już brakować rąk do pracy, zaapelował do Polaków, aby na poważnie rozważyli powrót. 

Jednocześnie podkreślił – o czym niedawno mówił również wicepremier Mateusz Morawiecki – że dwie trzecie nowych miejsc pracy w UE w poprzednim roku powstało właśnie w Polsce. Sugerował także, aby nie wierzyć we wszystkie artykuły opisujące sytuację w kraju, bo szczególnie liberalne media opisują ją bardzo wybiórczo.

Borys zwrócił też uwagę na potrzebę promowania patriotyzmu ekonomicznego Jak jest to ważne podał na przykładzie byłego ambasadora w Niemczech, który nie wyrażał zgody na przeniesienie obsługi bankowej ambasady do otwartego tam oddziału PKOBP, gdyż Deutsche i Commerce Bank mogą się obrazić. Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju zaznaczył, że tworzone z inicjatywy wicepremiera Morawieckiego Zagraniczne Biura Handlowe, które zastąpią likwidowane przestarzałe WPHI, powinny zatrudniać osoby o świetnej znajomości rynku danego kraju. 

Spotkanie zakończyło się ponownym zaproszeniem Pawła Borysa do Londynu przez tamtejszy Klub „Gazety Polskiej” w Londynie.

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju wziął również udział w konferencji Poland 2.0 Summit organizowanej przez polskich studentów na Imperial College.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts