Takie będzie Boże Narodzenie na zachodzie Europy? Z karabinami, wojskiem, strachem przed zamachami...

W największych stolicach Europy trwają przygotowania do Bożego Narodzenia. Nie chodzi jednak o świąteczne ozdoby. Trwa bowiem wznoszenie betonowych barier, na ulicach krążą specjalne patrole, broń maszynowa w rękach policjantów - takiego podjęto środki ostrożności. W obawie przed atakami terrorystycznymi, władze Stanów Zjednoczonych wydały ostrzeżenie dla turystów, którzy podróżują za granicę.

twitter.com/(screenshoot)

Departament Stanu USA ostrzegł Amerykanów przed "zwiększonym ryzykiem ataków terrorystycznych" na "miękkie cele" w całej Europie, w tym w Wielkiej Brytanii. Ostrzeżenie przypomina o niedawnych masakrach w Londynie, Manchesterze i Barcelonie, a także o śmiertelnym ataku przy użyciu ciężarówki z zeszłego roku na berliński jarmark bożonarodzeniowy.
 

"Grupy terrorystyczne są w stanie planować i dokonywać okrucieństw w Europie" – czytamy w komunikacie.Podróżujący po Europie powinni być w nadchodzących tygodniach czujni, szczególnie przebywając na lotniskach, w centrach handlowych, hotelach, restauracjach czy podczas zwiedzania atrakcji turystycznych.

Terroryści stosują różnorodne taktyki, w tym używają broni palnej, materiałów wybuchowych, pojazdów wykorzystywanych jako taran oraz broni o ostrych krawędziach, które są trudne do wykrycia przed atakiem 

– podkreślono.

Departament Stanu USA wydał podobny alarm w zeszłym roku na kilka tygodni przed tym, jak w Berlinie terrorysta zabił kierowcę i wjechał ciężarówką w tłum ludzi.
 


Przygotowania Wielkiej Brytania do Świąt Bożego Narodzenia: Uzbrojeni strażnicy, betonowe bariery i wykrywacze metalu pojawiają się wokół świątecznego rynku ze względu na strach przed atakami terrorystycznymi.

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w Berlinie:

Przygotowania w Nowym Jorku obejmują wznoszenie barier, mających powstrzymać fanatyków, wjeżdżających pojazdami w tłum

Udawanie, że jest bezpiecznie. W Austrii świątecznym papierem opakowano betonowe bloki: 

Liverpool – muzułmanie pomimo świątecznej atmosfery w centrum miasta agitują za islamem

Bruksela - 11 listopad 2017, Marokańczycy "świętują" awans na mundialu:

Bruksela - w zeszłym roku muzułmańscy imigranci podpalili Bożonarodzeniową choinkę.

 

 

Źródło: mirror.co.uk, niezalezna.pl

#Islam #Europa #terroryzm #Boże Narodzenie

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo