O pomocy dla weteranów i rodzin poległych żołnierzy

/ mat. DG RSZ

  

Ocena funkcjonowania systemu pomocy weteranom-poszkodowanym i rodzinom poległych żołnierzy była myślą przewodnią spotkania, zorganizowanego przez Dowództwo Generalne RSZ w 25. Brygadzie Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim.

Jak podaje oficjalny portal DG RSZ, wizyta w garnizonie Tomaszów Mazowiecki rozpoczęła się od zapalenia zniczy na grobie śp. gen. broni Tadeusza Buka, który zginął w katastrofie smoleńskiej oraz śp. kpr. Tomasza Jury poległego w trakcie misji w Iraku. Następnie odbyło się spotkanie z rodzinami poległych żołnierzy.

Kolejnym etapem wizyty było spotkanie w 25. BKPow w którym oprócz opiekunów indywidualnych i weteranów poszkodowanych z jednostek podległych dowódcy 25. BKPowvwziął również udział koordynator systemu pomocy w resorcie obrony narodowej ppłk Arkadiusz Wawrzyniak, a także przedstawiciele Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa — informuje Dowództwo Generalne RSZ. 

W trakcie spotkań z rodzinami poległych żołnierzy, weteranami-poszkodowanymi, czy opiekunami indywidualnymi dyskutowano na temat zwiększenia efektywności podejmowanych działań związanych z poprawą funkcjonowania systemu pomocy w resorcie obrony narodowej oraz omówiono realizację bieżących spraw i przedsięwzięć — podaje DG RSZ.

Bezpośrednie rozmowy są najlepszą formą poznania aktualnych problemów z jakimi borykają się rodziny poległych żołnierzy czy weterani-poszkodowani. Wnioski ze spotkań będą wykorzystane do ukierunkowania działalności opiekunów indywidualnych w pozostałych jednostkach Dowództwa Generalnego RSZ — czytamy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DG RSZ, 25. BKPow., MON
Tagi

Wczytuję komentarze...

Hit! Zobacz, jak ofiara Hitlera demaskuje służalczość PO wobec Niemiec. WIDEO

/ niezalezna.pl

  

Henryk Walendowski przeżył horror. Jako 4-letnie dziecko wyrzucony został z domu przez Niemców na 20-stopniowy mróz. Jego siostrę siłą oddano niemieckiej rodzinie z Berlina. – To my byliśmy naprawdę wypędzeni. Niemcy od Eriki Steinbach wysiedlani byli na mocy układu poczdamskiego. Mieli na wyprowadzenie się miesiąc, nam dawano 10 minut – mówi. Wraz ze społecznym komitetem od 13 lat zabiega o Pomnik Wypędzonych w Poznaniu. Zwodzony przez urzędników PO w końcu stracił cierpliwość. Postanowił powiedzieć całą prawdę o przyczynach ich uległości wobec niemieckiego konsulatu. FILM PONIŻEJ!

Sensacyjne szczegóły na temat zależności pomiędzy związanym z PO establishmentem na Zachodzie a Niemcami, o których opowiedział Henryk Walendowski w „Wywiadzie z chuliganem” chwilami brzmią wręcz nieprawdopodobnie. Jednak powiązania niemieckich mediów, polskich instytucji naukowych i przydzielanych im niemieckich grantów układają się w jedną całość, która przekłada się także na wyniki wyborów w tych miastach.

Ale sprawa Pomnika Wypędzonych pokazuje, że lobby to weszło na teren, do którego zbliżać się mu absolutnie NIE WOLNO – prawdy historycznej u II wojnie światowej i jej upamiętnienia przez ofiary.

Henryk Walendowski nawiązał też do skandalicznej wypowiedzi wiceprezydenta Gdańska Piotra Grzelaka, który stwierdził, że przyczyną II wojny światowej było „złe słowo było Polaka przeciwko innemu narodowi, Niemca przeciwko innemu narodowi”.

Od razu pomyślałem, czy ten pan nie miał jakichś związków z poznańskim Instytutem Zachodnim. Bardzo boli mnie, że Instytut Zachodni jest prawdopodobnie skażony jakiś dotacjami niemieckimi i poprawnością polityczną. Mamy do czynienia z zamazywaniem konturów wydarzeń, Niemcy przedstawiani są nie tak, jak Polacy odczuwali to w czasie wojny

– powiedział gość Piotra Lisiewicza.

Jego zdaniem bezczelne nabijanie w butelkę przez urzędników dożywających swoich dni niemieckich ofiar to przekroczenie wszelkich granic:

Niemcy chcieliby zapomnieć o swoich o swoich barbarzyństwach. Teraz, w dzisiejszych czasach, gdy otacza nas gospodarka niemiecka, jest obawa, czy to nie przytłumi polskości.  Dlatego Pomnik Wypędzonych Poznaniowi po prostu się należy.

CAŁĄ SENSACYJNĄ ROZMOWĘ OBEJRZEĆ MOŻNA PONIŻEJ:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl