Jak podaje oficjalny portal DG RSZ, wizyta w garnizonie Tomaszów Mazowiecki rozpoczęła się od zapalenia zniczy na grobie śp. gen. broni Tadeusza Buka, który zginął w katastrofie smoleńskiej oraz śp. kpr. Tomasza Jury poległego w trakcie misji w Iraku. Następnie odbyło się spotkanie z rodzinami poległych żołnierzy.

Kolejnym etapem wizyty było spotkanie w 25. BKPow w którym oprócz opiekunów indywidualnych i weteranów poszkodowanych z jednostek podległych dowódcy 25. BKPowvwziął również udział koordynator systemu pomocy w resorcie obrony narodowej ppłk Arkadiusz Wawrzyniak, a także przedstawiciele Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa — informuje Dowództwo Generalne RSZ. 

W trakcie spotkań z rodzinami poległych żołnierzy, weteranami-poszkodowanymi, czy opiekunami indywidualnymi dyskutowano na temat zwiększenia efektywności podejmowanych działań związanych z poprawą funkcjonowania systemu pomocy w resorcie obrony narodowej oraz omówiono realizację bieżących spraw i przedsięwzięć — podaje DG RSZ.

Bezpośrednie rozmowy są najlepszą formą poznania aktualnych problemów z jakimi borykają się rodziny poległych żołnierzy czy weterani-poszkodowani. Wnioski ze spotkań będą wykorzystane do ukierunkowania działalności opiekunów indywidualnych w pozostałych jednostkach Dowództwa Generalnego RSZ — czytamy.