O pomocy dla weteranów i rodzin poległych żołnierzy

/ mat. DG RSZ

  

Ocena funkcjonowania systemu pomocy weteranom-poszkodowanym i rodzinom poległych żołnierzy była myślą przewodnią spotkania, zorganizowanego przez Dowództwo Generalne RSZ w 25. Brygadzie Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim.

Jak podaje oficjalny portal DG RSZ, wizyta w garnizonie Tomaszów Mazowiecki rozpoczęła się od zapalenia zniczy na grobie śp. gen. broni Tadeusza Buka, który zginął w katastrofie smoleńskiej oraz śp. kpr. Tomasza Jury poległego w trakcie misji w Iraku. Następnie odbyło się spotkanie z rodzinami poległych żołnierzy.

Kolejnym etapem wizyty było spotkanie w 25. BKPow w którym oprócz opiekunów indywidualnych i weteranów poszkodowanych z jednostek podległych dowódcy 25. BKPowvwziął również udział koordynator systemu pomocy w resorcie obrony narodowej ppłk Arkadiusz Wawrzyniak, a także przedstawiciele Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa — informuje Dowództwo Generalne RSZ. 

W trakcie spotkań z rodzinami poległych żołnierzy, weteranami-poszkodowanymi, czy opiekunami indywidualnymi dyskutowano na temat zwiększenia efektywności podejmowanych działań związanych z poprawą funkcjonowania systemu pomocy w resorcie obrony narodowej oraz omówiono realizację bieżących spraw i przedsięwzięć — podaje DG RSZ.

Bezpośrednie rozmowy są najlepszą formą poznania aktualnych problemów z jakimi borykają się rodziny poległych żołnierzy czy weterani-poszkodowani. Wnioski ze spotkań będą wykorzystane do ukierunkowania działalności opiekunów indywidualnych w pozostałych jednostkach Dowództwa Generalnego RSZ — czytamy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DG RSZ, 25. BKPow., MON
Tagi

Wczytuję komentarze...

Odezwał się Komorowski... Stawia na Tuska? Chyba nie widział wyników tych sondaży!

Bronisław Komorowski i Donald Tusk / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Bronisław Komorowski gościł dziś w jednym z programów w Polsacie News. Były prezydent to wieloletni partyjny kolega Donalda Tuska, więc nic dziwnego, że liczy na jego pozytywną decyzję w sprawie kandydowania w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Zdradził, co może go skłonić do stanięcia w wyborcze szranki.

Tusk nie ogłosił jeszcze swojego kandydowania na prezydenta, ale nie da się ukryć, że na to jest spora presja ze strony opozycji i jej sympatyków. Co może go przekonać?

"Jeśli suma głosów oddanych na uzgodnionych kandydatów opozycji demokratycznej będzie wystarczająco duża, mówię o ilości głosów, niekoniecznie mandatów, to sądzę, że to będzie element ułatwiający pozytywną decyzję Donald Tuska o kandydowaniu w wyborach prezydenckich"

- powiedział były prezydent.

Tymczasem, najnowszy sondaż CBOS wskazuje, że dużym zaufaniem Polaków cieszy się urzędujący prezydent RP Andrzej Duda. Z najnowszego badania wynika, że zadowolenie z prezydentury Dudy wyraża aż 58 procent respondentów.

[polecam:https://niezalezna.pl/280121-tusk-chce-startowac-na-prezydenta-niech-spojrzy-na-ten-sondaz-polacy-uwielbiaja-andrzeja-dude]

W innym z sondaży zbadano poziom zaufania Polaków do przedstawionych polityków. I tak, Andrzej Duda znalazł się na drugim miejscu z zaufaniem na poziomie 44,9 procent - tuż za premierem Mateuszem Morawieckim. Z kolei Donald Tusk zajął dopiero czwarte miejsce, z wynikiem zaufania 35 procent. Jednocześnie, negatywnie na jego temat wypowiedziało się aż 53,2 procent badanych.

[polecam:https://niezalezna.pl/280416-jest-nowy-sondaz-liderem-morawiecki-w-rankingu-zaufania-tusk-nie-zalapal-sie-nawet-na-podium]

To nie pierwszy z byłych prezydentów, który wzmaga swoją aktywność, kiedy na horyzoncie pojawia się kampania wyborcza. Lech Wałęsa na łamach "Gazety Wyborczej" ogłosił... "pospolite ruszenie" i apelował do Polaków, by zaangażowali się w kampanię niektórych ugrupowań politycznych.

[polecam:https://niezalezna.pl/280544-zarty-sie-skonczyly-walesa-oglasza-pospolite-ruszenie-i-mowi-co-kazdy-powinien-zrobic]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Polsat News, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl