O pomocy dla weteranów i rodzin poległych żołnierzy

/ mat. DG RSZ

  

Ocena funkcjonowania systemu pomocy weteranom-poszkodowanym i rodzinom poległych żołnierzy była myślą przewodnią spotkania, zorganizowanego przez Dowództwo Generalne RSZ w 25. Brygadzie Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim.

Jak podaje oficjalny portal DG RSZ, wizyta w garnizonie Tomaszów Mazowiecki rozpoczęła się od zapalenia zniczy na grobie śp. gen. broni Tadeusza Buka, który zginął w katastrofie smoleńskiej oraz śp. kpr. Tomasza Jury poległego w trakcie misji w Iraku. Następnie odbyło się spotkanie z rodzinami poległych żołnierzy.

Kolejnym etapem wizyty było spotkanie w 25. BKPow w którym oprócz opiekunów indywidualnych i weteranów poszkodowanych z jednostek podległych dowódcy 25. BKPowvwziął również udział koordynator systemu pomocy w resorcie obrony narodowej ppłk Arkadiusz Wawrzyniak, a także przedstawiciele Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa — informuje Dowództwo Generalne RSZ. 

W trakcie spotkań z rodzinami poległych żołnierzy, weteranami-poszkodowanymi, czy opiekunami indywidualnymi dyskutowano na temat zwiększenia efektywności podejmowanych działań związanych z poprawą funkcjonowania systemu pomocy w resorcie obrony narodowej oraz omówiono realizację bieżących spraw i przedsięwzięć — podaje DG RSZ.

Bezpośrednie rozmowy są najlepszą formą poznania aktualnych problemów z jakimi borykają się rodziny poległych żołnierzy czy weterani-poszkodowani. Wnioski ze spotkań będą wykorzystane do ukierunkowania działalności opiekunów indywidualnych w pozostałych jednostkach Dowództwa Generalnego RSZ — czytamy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DG RSZ, 25. BKPow., MON
Tagi

Wczytuję komentarze...

Specjalne wytyczne dla służb

/ Obraz Arek Socha z

  

Bieżąca sytuacja związana z koronawirusem, współdziałanie służb i instytucji oraz szczegóły obiegu informacji - te kwestie omówili przedstawiciele GIS, MZ, MSWiA, MSZ, MI i Lotniska Chopina na spotkaniu roboczym w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa.

Rozmowy rozpoczęły się przed południem. W komunikacie wydanym po zakończeniu spotkania RCB poinformowało, że w jego trakcie omówiono bieżącą sytuację w związku z koronawirusem 2019-nCoV, działania podejmowane przez poszczególne służby i instytucje oraz szczegóły obiegu informacji.

Spotkanie miało roboczy charakter, a udział wzięli w nim przedstawiciele ministerstw: spraw zagranicznych, zdrowia, infrastruktury oraz spraw wewnętrznych i administracji, a także przedstawiciele GIS i Lotniska Chopina w Warszawie.

RCB przypomniało w komunikacie, że wszystkie bieżące informacje dotyczące zasad postępowania z osobami z podejrzeniem zakażenia koronawirusem umieszczane są na stronie GIS i MZ, a informacje na podróżujących - na stronie resortu dyplomacji.

"Aby ograniczyć możliwość zawleczenia choroby do kraju, zostały wprowadzone środki zaradcze wobec podróżnych wracających lub podróżujących do Polski z obszarów wysokiego ryzyka występowania wirusa"

- podkreśliło RCB. Obszary te w swoich komunikatach podaje GIS.

Podróżującym samolotem z takiego obszaru przydzielana jest Karta Lokalizacyjna Pasażera, którą wypełniają w trakcie lotu, podając dane kontaktowe i miejsca pobytu.


Nowy koronawirus (2019-nCoV) prawdopodobnie pojawił się pod koniec 2019 r. na targu owoców morza w Wuhan (Chiny). Chińskie media poinformowały we wtorek rano czasu lokalnego, że liczba ofiar śmiertelnych nowego koronawirusa wzrosła w Chinach do 106, a zarażonych nim są już tam ponad cztery tysiące osób. Nowy koronawirus jest już w kilkunastu innych państwach, w tym we Francji i w Niemczech.

Początkowe objawy zakażenia tym wirusem to gorączka i suchy kaszel, po tygodniu mogą się pojawić zaburzenia układu oddechowego, wymagające leczenia szpitalnego. Koronawirus wywołuje zapalenie płuc, które w niektórych przypadkach bywa śmiertelne.

Według informacji ambasady RP w Chinach, w objętym kwarantanną mieście Wuhan i jego okolicach przebywa obecnie 27 obywateli polskich; nie ma doniesień o jakimkolwiek Polaku zarażonym koronawirusem. MSZ odradza wszelkie podróże do prowincji Hubei, której stolicą jest Wuhan, ostrzegając, że stale rośnie tam liczba zakażeń nowym koronawirusem.

Szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus wyraził przekonanie we wtorek na spotkaniu z przedstawicielami władz ChRL w Pekinie, że Chiny są w stanie opanować rozprzestrzenianie się nowego koronawirusa. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts