Polscy żołnierze na manewrach Trident Javelin 2017

/ mat. COM-DKM / http://com.wp.mil.pl/pl/4_322.html

  

W kwaterach NATO na terenie całej Europy prowadzone jest ćwiczenie pod kryptonimem Trident Javelin 2017 z udziałem oficerów i podoficerów Centrum Operacji Morskich - Dowództwa Komponentu Morskiego z Gdyni. Ćwiczenie zorganizowane jest przez Allied Command Transformation (ACT) i biorą w nim udział żołnierze, reprezentujący 16 państw NATO.

Głównym koordynatorem ćwiczenia jest gen. Salvatore Farina, dowódca Allied Joint Force Command Brunssum. W ćwiczenie zaangażowani są bezpośrednio oficerowie i podoficerowie COM-DKM realizujący zadania na różnych stanowiskach sztabowych, zlokalizowanych w Maritime Command NATO MARCOM w Northwood (Wielka Brytania) oraz w Joint Warfare Centre w Stavanger (Norwegia) - podaje oficjalny portal COM-DKM.

Przedsięwzięcie, które poprzedził trening dodatkowej obsady Stanowiska Dowodzenia skompletowanej z ponad 80 żołnierzy ma charakter ćwiczenia wieloszczeblowego, wspomaganego komputerowo. Pierwszoplanowymi ćwiczącymi są: Dowództwo Sił Połączonych JFC Brunsum, Dowództwo Komponentu Lądowego LANDCOM Izmir i Dowództwo Komponentu Morskiego MARCOM Northwood, dla których jest to ćwiczenie certyfikujące - czytamy.

Dla żołnierzy COM-DKM to kolejne międzynarodowe ćwiczenie w ostatnich tygodniach. Przedstawiciele jednostki uczestniczyli m.in. w ćwiczeniu po kryptonimem Trident Joust 2017 oraz w konferencji do przyszłorocznego ćwiczenia Trident Jaguar 2018 - informuje gdyńskie centrum. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: COM-DKM
Tagi

Wczytuję komentarze...

Odblokowana dk nr 12 między Sulejowem a Opocznem

/ Kondzio1990; https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

  

Droga krajowa nr 12 między Sulejowem a Opocznem została odblokowana po wypadku, w którym pięć osób zostało rannych.

Późnym popołudniem w miejscowości Kozenin zderzyły się dwa samochody osobowe i ciągnik rolniczy. Droga była zablokowana przez ponad 3 godziny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl