Polscy żołnierze na manewrach Trident Javelin 2017

/ mat. COM-DKM / http://com.wp.mil.pl/pl/4_322.html

  

W kwaterach NATO na terenie całej Europy prowadzone jest ćwiczenie pod kryptonimem Trident Javelin 2017 z udziałem oficerów i podoficerów Centrum Operacji Morskich - Dowództwa Komponentu Morskiego z Gdyni. Ćwiczenie zorganizowane jest przez Allied Command Transformation (ACT) i biorą w nim udział żołnierze, reprezentujący 16 państw NATO.

Głównym koordynatorem ćwiczenia jest gen. Salvatore Farina, dowódca Allied Joint Force Command Brunssum. W ćwiczenie zaangażowani są bezpośrednio oficerowie i podoficerowie COM-DKM realizujący zadania na różnych stanowiskach sztabowych, zlokalizowanych w Maritime Command NATO MARCOM w Northwood (Wielka Brytania) oraz w Joint Warfare Centre w Stavanger (Norwegia) - podaje oficjalny portal COM-DKM.

Przedsięwzięcie, które poprzedził trening dodatkowej obsady Stanowiska Dowodzenia skompletowanej z ponad 80 żołnierzy ma charakter ćwiczenia wieloszczeblowego, wspomaganego komputerowo. Pierwszoplanowymi ćwiczącymi są: Dowództwo Sił Połączonych JFC Brunsum, Dowództwo Komponentu Lądowego LANDCOM Izmir i Dowództwo Komponentu Morskiego MARCOM Northwood, dla których jest to ćwiczenie certyfikujące - czytamy.

Dla żołnierzy COM-DKM to kolejne międzynarodowe ćwiczenie w ostatnich tygodniach. Przedstawiciele jednostki uczestniczyli m.in. w ćwiczeniu po kryptonimem Trident Joust 2017 oraz w konferencji do przyszłorocznego ćwiczenia Trident Jaguar 2018 - informuje gdyńskie centrum. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: COM-DKM
Tagi

Wczytuję komentarze...

Tragedia na drodze. Zginęła kobieta

zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

  

Kobieta zginęła w wypadku, do jakiego doszło w sobotę nad ranem w okolicach Woli Moszczenickiej (Łódzkie). Prowadzony przez nią samochód osobowy uderzył w drzewo – poinformował rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego PSP w Łodzi st. kpt. Jędrzej Pawlak.

Strażacy zgłoszenie o wypadku otrzymali w sobotę około godziny czwartej.

Kierowany przez kobietę samochód osobowy z nieustalonych do tej pory przyczyn wypadł z drogi wojewódzkiej nr 716, a następnie uderzył w drzewo. Kierująca zginęła na miejscu.

Do wypadku doszło w okolicach Woli Moszczenickiej w powiecie piotrkowskim.

Przyczyny zdarzenia policjanci wyjaśniają pod nadzorem prokuratora.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl