Adamek lepszy od Kassiego

http://tomaszadamek.com.pl

  

Tomasz Adamek zdobył pas międzynarodowego mistrza Polski w wadze ciężkiej. Podczas gali bokserskiej "Noc Wojowników" w Częstochowie po 10-rundowej walce pokonał jednogłośnie na punkty reprezentującego USA Kameruńczyka Freda Kassiego. Sędziowie punktowali 97:93, 96:94, 96:94.

Były mistrz świata 40-letni Adamek przez wszystkie rundy posiadał inicjatywę, a dwa lata młodszy i lżejszy o prawie 10 kg Kassi, wcale nie był szybszy od Polaka. Z powodzeniem schodził z linii ciosu, tylko sporadycznie przechodząc do natarcia. Zwycięstwo "Górala" nie podlegało dyskusji.

W poprzedzającym walkę wieczoru ośmiorundowym pojedynku w wadze junior ciężkiej Adam Balski wygrał jednogłośnie na punkty z Amerykaninem Demetriusem Banksem. Zwycięstwo nie było może efektowne, ale na podkreślenie zasługuje determinacja polskiego pięściarza, gdyż od pierwszej rundy walczył on z uszkodzoną szczęką (pęknięcie lub złamanie). Sędziowie punktowali 80:70, 80:71, 69:62.

We wcześniejszych walkach pas mistrza Polski w wadze półśredniej zdobył Łukasz Wierzbicki, który pokonał 2:1 Michała Żeromińskiego, a w wadze lekkiej pas pozostał bez właściciela, gdyż Kamil Młodziński zremisował z Michałem Leśniewskim.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

91 km dróg wokół Radomia do remontu

/ gov.pl

  

Samorządy z regionu radomskiego otrzymały promesy z kwotami przyznanymi w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Do gmin i powiatów ziemi radomskiej trafi 72 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na remonty, przebudowę i rozbudowę 91 km dróg.

W tym roku na wsparcie projektów gminnych i powiatowych w województwie mazowieckim przeznaczono w sumie 538 mln zł. Jak poinformował wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz, w regionie radomskim dofinansowano 34 wnioski, w sumie na kwotę 72 mln zł.

Łączna długość wszystkich odcinków dróg, które zostaną wyremontowane, to ponad 91 km. "To spora pomoc dla samorządów, a biorąc pod uwagę, że jest to dofinansowanie 80-procentowe, to wielka ulga dla budżetów wielu gmin i powiatów" – zauważył Standowicz.

Obecny na uroczystości szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski podkreślił, że ze względu na duże dofinansowanie, ze wsparcia z Funduszu Dróg Samorządowych mogą skorzystać nawet najmniejsze gminy.

Fakt ten potwierdzali samorządowcy. Wójt 5-tysięcznej gminy Jasieniec mówiła, że kwota wsparcia (ponad 932 tys. zł), jaką otrzymała jej gmina, jest historyczna, jeśli chodzi o wysokość dofinansowania. "To ogromny zastrzyk finansowy dla naszej gminy. Zrobimy za to ponad kilometr porządnej drogi w miejscowości Gołębiów" – powiedziała.

Wójt prawie 9-tysięcznego Wolanowa Ewa Markowska-Bzducha stwierdziła, że wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych to strzał w dziesiątkę potrzeb lokalnych. "W tej chwili odbywam zebrania w 23 sołectwach i zawsze pierwszym i najważniejszym tematem są drogi" – zaznaczyła.

Samorządy mogły uzyskać dofinansowanie w wysokości od 50 do 80 proc. przewidywanych kosztów realizacji zadania. Powiaty oraz miasta na prawach powiatu mogły złożyć 3 wnioski o dofinansowanie, natomiast gminy 2 wnioski.

W pierwszej kolejności dofinansowanie otrzymały zadania z list podstawowych. Wnioski znajdujące się na listach rezerwowych będą mogły uzyskać dofinansowanie pod warunkiem wystąpienia oszczędności w wysokości pozwalającej na ich sfinansowanie. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl