Poprzyjmy wejście Finów do NATO

  

W wyniku agresywnych działań Rosji coraz więcej Finów zaczyna zerkać w stronę NATO. Serwis Politico opublikował wypowiedzi byłego ambasadora Finlandii w Moskwie Hannu Himanena, który wprost opowiedział się za przystąpieniem swojego kraju do Sojuszu. W zbliżających się wyborach prezydenckich jeden z kandydatów jednoznacznie deklaruje sympatię do NATO, a kolejny uważa, że należy rozważyć taki krok w razie akcesji do Sojuszu Szwecji.

Choć pięciu pozostałych chce kontynuować politykę neutralności, to widać, że coś w Finlandii się zmienia. Polska powinna więc możliwie często i głośno dawać Finom znać, że popieramy ich akcesję. I przekonywać, że to najlepsze rozwiązanie. Wejście Finlandii do NATO byłoby bardzo dużym wzmocnieniem flanki wschodniej. Niewielka Finlandia swoją 180-tysięczną armią mogłaby zawstydzić niejedno dużo większe państwo.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts