Słynny kolarz zostanie... wioślarzem

Sir Bradley Wiggins – słynny brytyjski kolarz, który pod koniec 2016 r. zakończył kolarską karierę – potwierdził, że wystartuje w grudniowych, halowych mistrzostwach Wielkiej Brytanii w... wioślarstwie. Sportowiec weźmie udział w wyścigu na 2000 m.

twitter.com

Mistrzostwa otwarte dla obywateli Wielkiej Brytanii w wieku od 11 do 88 lat odbędą się 9 grudnia w kilkudziesięciu kategoriach wiekowych na olimpijskim welodromie w Londynie. Na środku hali zostaną ustawione ergonometry wioślarskie.

Zacząłem wiosłować po przejściu na sportową emeryturę tylko po to, by zachować kondycję. Moje wyniki wyglądały jednak całkiem dobrze, więc zacząłem ćwiczyć profesjonalnie i teraz trenuję siedem dni w tygodniu – powiedział dziennikowi "Daily Mail" Wiggins.

37-latek, pierwszy Brytyjczyk, który triumfował w Tour de France (2012), przygotowywał się do startu pod okiem dwukrotnego złotego medalisty igrzysk w wioślarstwie Jamesa Cracknella (2000 Sydney i 2004 Ateny w czwórce bez sternika). Sukcesy osiągał zarówno na torze, jak i na szosie.

Wiggins ma w kolekcji osiem medali igrzysk olimpijskich, w tym pięć złotych (na torze: Ateny 2004 indywidualnie na dochodzenie, Pekin 2008 na dochodzenie indywidualnie i w drużynie, Rio de Janeiro 2016 na dochodzenie w drużynie oraz na szosie Londyn 2012 indywidualnie na czas). Kilka miesięcy po zwycięstwie na igrzyskach w Londynie został uhonorowany przez królową Elżbietę II tytułem szlacheckim. Dwanaście krążków przywiózł z torowych mistrzostw świata oraz trzy z szosowych.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#kolarstwo #wioślarstwo #Bradley Wiggins

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo