Dzielnicowi potrzebni społeczeństwu

/ pixabay.com

  

Dzielnicowi czują się potrzebni społeczeństwu, za swą cenną umiejętność uważają zdolność dobrej komunikacji – wynika z badań przeprowadzonych w tym roku w tej grupie policjantów.

Badania przeprowadziły prof. Jadwiga Stawnicka i mł. inspektor Iwona Klonowska. Ankiety zawierające 53 otwarte pytania trafiły w styczniu tego roku do ponad 7 tys. polskich dzielnicowych, wypełniło je 5,4 tys.. Badaczki kończą opracowanie wyników, które mają zostać podsumowane w dwóch pozycjach książkowych.

- I społeczeństwo, i dzielnicowi uznali, że tacy policjanci pierwszego kontaktu są potrzebni, społeczeństwo oczekuje kontaktu z dzielnicowymi, ich wsparcia i istnienia w codziennym funkcjonowaniu społeczności lokalnych. Dzielnicowi są świadomi misji i szczególnej roli, która niosą – powiedziała Iwona Klonowska.

Badania wykazały też, że policjantom brakowało możliwości awansu, co jednak umożliwiły zmiany wprowadzone już po realizacji badania.

- Niewielka, ale istotna grupa wskazała, że służba dzielnicowego powinna być bardziej elitarna wewnątrz policji, że należy budować ten prestiż – dodała Klonowska.

Za jedno z najważniejszych wyzwań w swojej pracy dzielnicowi uznali przemoc w rodzinie.

Wstępne wyniki badań były prezentowane podczas piątkowego sympozjum naukowego pt. "Rola dzielnicowego w nowoczesnej formacji policyjnej", zorganizowanego przez policję i Wyższą Szkołę Humanitas w Sosnowcu. Aplikacja wniosków płynących z wyników badań ma wpłynąć na dialog władz z dzielnicowymi, określając oczekiwania policjantów pierwszego kontaktu, ich problemy, mocne i słabe strony.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nie pozwolili mówić prezydentowi w Jerozolimie. A teraz wyrażają żal z powodu nieobecności Dudy

Andrzej Duda / Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

  

Organizatorzy Światowego Forum Holokaustu w Izraelu nie umożliwili zabrania głosu przedstawicielowi Polski. W związku z tym prezydent Andrzej Duda podjął decyzję, że nie weźmie on w nim udziału. Prezydent podkreślił, że jest to stanowisko jego oraz rządu. Dziś, w dniu Forum dyrektor Jad Waszem Awner Szalew wyraził żal z powodu nieobecności prezydenta Polski…

[polecam:https://niezalezna.pl/307384-israel-kac-osobiscie-przywital-putina-na-lotnisku-i-dziekowal-armii-czerwonej]

W Jad Waszem w Jerozolimie odbywa się dziś Światowe Forum Holokaustu z okazji 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau i Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Dyrektor Jad Waszem wita przyjeżdżających gości. Wyraził on żal z powodu nieobecności prezydenta Andrzeja Dudy na Forum w Jerozolimie.

Jest mi bardzo przykro, że prezydent Andrzej Duda zdecydował się nie przyjeżdżać na V Światowe Forum Holokaustu

- powiedział dziś na konferencji prasowej w Jerozolimie dyrektor tego instytutu Awner Szalew.

Doszło do niezrozumienia celów, które przyświecają temu wydarzeniu w Jad Waszem w Jerozolimie.

– dodał.

Wspólnie z obecnym na konferencji prasowej Mosze Kantorem, przewodniczącym Fundacji Światowe Forum Holokaustu, życzyli prezydentowi Dudzie powodzenia w organizacji w Polsce 27 stycznia obchodów wyzwolenia Auschwitz.

Dyrektor Jad Waszem podkreślił również, że Instytut ma „zwykle dobre relacje z wszelkimi organizacjami w Polsce i powinniśmy kontynuować to w przyszłości”.

Ten sam mężczyzna tak tłumaczył brak zgody na wystąpienie prezydenta Dudy w Jerozolimie:

„W tym międzynarodowym wydarzeniu, z braku czasu, przemawiać będzie pięć osób z zagranicy, przedstawicieli państw alianckich”

– mówił Awner Szalew.

[polecam:https://niezalezna.pl/305298-nie-dano-zgody-na-zabranie-glosu-przez-prezydenta-polski-tlumaczenie-szefa-yad-vashem-zaskakuje]

– Jak to może być, że przemawia prezydent Niemiec, Rosji, Francji, której rząd wtedy wysyłał ludzi do obozów koncentracyjnych, wysyłali Żydów, a nie może wystąpić prezydent Polski, która nigdy nie kolaborowała z Niemcami, której państwo podziemne walczyło przeciwko Niemcom i starało się wspierać Żydów ze wszystkich sił? – pytał wcześniej Andrzej Duda.

[polecam:https://niezalezna.pl/307373-trudno-o-tym-pisac-czytac-rozmawiac-list-prezydenta-dudy-na-lamach-swiatowych-mediow]

Szalew wspólnie z obecnym na konferencji prasowej Mosze Kantorem, przewodniczącym Fundacji Światowe Forum Holokaustu, życzyli prezydentowi Dudzie powodzenia w organizacji w Polsce 27 stycznia obchodów wyzwolenia Auschwitz.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts