>Ministerstwo wynajęło statystów na konferencję o bezpieczeństwie granic?<< wyjaśniamy, że redakcja portalu wprowadza swoich czytelników w błąd i przypisuje MSWiA działania, które nie miały miejsca. Tworzenie artykułów opartych na jednym tweecie, w dodatku niesprawdzonym, uważamy za naganne i zaprzeczające wszelkim standardom rzetelnego dziennikarstwa" – informuje w komunikacie resort spraw wewnętrznych i administracji."/>

MSWiA odpowiada na publikację Onet.pl. „Celowa manipulacja”

/ mswia.gov.pl

  

"Nawiązując do dzisiejszej publikacji portalu Onet.pl, pt. >>Ministerstwo wynajęło statystów na konferencję o bezpieczeństwie granic?<< wyjaśniamy, że redakcja portalu wprowadza swoich czytelników w błąd i przypisuje MSWiA działania, które nie miały miejsca. Tworzenie artykułów opartych na jednym tweecie, w dodatku niesprawdzonym, uważamy za naganne i zaprzeczające wszelkim standardom rzetelnego dziennikarstwa" – informuje w komunikacie resort spraw wewnętrznych i administracji.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie było organizatorem żadnej konferencji, podczas której zatrudniani byliby statyści. To oczywiste kłamstwo redakcji portalu Onet.pl. „Forum Salzburg” odbyło się w zupełnie innym miejscu, niż sugeruje to twórca informacji i było spotkaniem ministrów spraw wewnętrznych kilku państw – informuje MSWiA.

Resort wskazuje, że "autor artykułu nie wykazał najmniejszej oznaki rzetelności dziennikarskiej, publikując materiał bez stanowiska MSWiA, o które nawet nie poprosił".

Opublikowanie takiego materiału bez stanowiska MSWiA odczytujemy jako celową manipulację. Rzetelność dziennikarska wymaga, aby sprawdzić wiarygodność informacji przekazywanych opinii publicznej – dodaje w komunikacie.

MSWiA poinformowało, że "zwraca się z wnioskiem o sprostowanie wskazanych nieprawdziwych informacji, które wprowadzają w błąd opinię publiczną i apelujemy o dochowanie szczególnej staranności i rzetelności przy przygotowaniu kolejnych materiałów".

W przypadku braku sprostowania nieprawdziwych informacji, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji podejmie kroki prawne w tym zakresie – podkreśla resort.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Holendrzy już wybrali posłów do PE

  

Według sondażu exit poll holenderska Partia Pracy zdobyła najwięcej głosów w wyborach europejskich. Konserwatywna Partia Ludowa na rzecz Wolności i Demokracji (VVD) premiera Marka Rutte znalazła się na drugim miejscu.

Reuters podkreśla, że wygrana Partii Pracy w dzisiejszym głosowaniu to „zaskakujący rezultat”, który podbudowuje wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa, wiodącego kandydata tej siły politycznej.

Agencja odnotowuje, że Rutte bez trudu uporał się z wyzwaniem ze strony antyunijnego i populistycznego Forum Demokratycznego (FvD) Thierry'ego Baudeta. W marcu br. w wyborach prowincjonalnych partia Baudeta wyprzedziła rządzącą VVD.

Z sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos wynika, że Partia Pracy zdobyła 5 z 26 mandatów w PE przypadających Holandii, VVD - 4, Apel Chrześcijańsko-Demokratyczny (CDA) - 4, FvD - 3, a antyislamska Partia na rzecz Wolności (PVV) Geerta Wildersa - 1.

Wyniki oficjalne zostaną podane dopiero w niedzielę, po zakończeniu wyborów we wszystkich państwach Unii Europejskiej.

W 17-milionowej Holandii uprawnionych do głosowania jest 13 mln ludzi. W wyborach do PE w 2014 r. frekwencja wynosiła ok. 37 proc.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl