Prezydent Robert Choma wyraził wielkie zadowolenie z faktu, iż to właśnie AUTOSAN będzie dostawcą autobusów dla Przemyśla. Z kolei Pan Stanisław Kruczek w swoim wystąpieniu pogratulował Prezydentowi Miasta rozstrzygnięcia postępowania przetargowego, a Spółce AUTOSAN jego wygrania. Następnie głos zabrał Prezes Zarządu AUTOSAN Pan Michał Stachura, który nawiązując do historii, stwierdził, że obydwa miasta, Przemyśl i Sanok, do tej pory łączyła rzeka San oraz górzyste ukształtowanie terenu, a obecnie będą łączyć również autobusy. Zapewnił też, że powierzenie zadania rozbudowy przemyskiej floty autobusowej należącemu do Polskiej Grupy Zbrojeniowej AUTOSANOWI to gwarancja dobrego wyboru.

Zgodnie z wymaganiami Zamawiającego autobusy SANCITY, które zasilą tabor MZK w Przemyślu, są przyjazne dla środowiska, wygodne dla pasażerów, a także gwarantują komfort pracy kierowcom. Ich parametry techniczne umożliwiają płynną i bezawaryjną obsługę komunikacji pasażerskiej nawet w mieście tak wymagającym pod względem komunikacyjnym jak Przemyśl. Dla autobusów AUTOSAN teren górzysty jest naturalnym środowiskiem, ponieważ z takiego się wywodzą. Z pewnością w Przemyślu poradzą sobie doskonale.

Wszystkie zakontraktowane we środę autobusy ze znakiem bociana pojawią się na ulicach zabytkowego Przemyśla do końca sierpnia przyszłego roku.

Komunikat PGZ