"Byłby to wielki zysk dla Warszawy". Ziobro zdradził, kogo widziałby w fotelu włodarza stolicy

Zbigniew Ziobro / fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

- Patryk Jaki byłby znakomitym prezydentem Warszawy. Jego kandydatura jest uzależniona jednak od decyzji Zjednoczonej Prawicy i tego, czy sam chciałby startować w tych wyborach - powiedział dziś minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Ziobro pytany był na konferencji prasowej, czy jego zdaniem Jaki byłby dobrym kandydatem na prezydenta Warszawy.

- Można powiedzieć, że każdą sprawę, której podejmuje się Patryk Jaki, z sukcesem doprowadza do finału. Proszę popatrzeć na prace komisji weryfikacyjnej. Tak wiele było głosów krytycznych i głosów sprzeciwu, a okazuje się, że komisja jest sukcesem, zwraca majątek przejęty przez nieuczciwych ludzi, przez oszustów, i ten majątek może być liczony w grubych milionach

 - powiedział minister.

Dodał, że jako "niegdyś samorządowiec, jako człowiek bardzo skuteczny, który można powiedzieć z pasją realizuje swoje zadania" byłby zapewne znakomitym prezydentem Warszawy.

- By tak się stało potrzeba dwóch ważnych przesłanek. Po pierwsze sam zainteresowany musi chcieć i podjąć taką decyzję. Druga przesłanka to ta, że taka decyzja zawsze jest poprzedzana rozmową dużej koalicji Zjednoczonej Prawicy, która przecież będzie wyłaniać kandydatów. Są też inni bardzo dobrzy kandydaci, którzy są rozważani do startu w tych wyborach

 - dodał Zbigniew Ziobro.

Podkreślił, że jego punktu widzenia - ministra sprawiedliwości - "byłaby to duża strata".

- Ale na pewno byłby to wielki zysk dla Warszawy

 - dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szef MSZ rozmawiał z prezydentem Ukrainy

/ twitter.com/MSZ_RP

  

"Na marginesie uroczystości zaprzysiężenia nowego prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego rozmowę z nim odbył szef MSZ Jacek Czaputowicz. Dotyczyła m.in. perspektyw rozwoju współpracy dwustronnej, w tym w zakresie dialogu historycznego" - poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Podczas spotkania w Kijowie - jak czytamy w komunikacie resortu dyplomacji - minister Czaputowicz "zapewnił prezydenta Zełenskiego o poparciu Polski dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy w granicach uznanych przez prawo międzynarodowe oraz przekazał gratulacje od prezydenta Andrzeja Dudy i zaproszenie do złożenia wizyty w Polsce".

Dodano, że obaj rozmówcy podkreślili "korzyści płynące z inicjatyw Partnerstwa Wschodniego i Trójmorza".

Biuro prasowe MSZ poinformowało, że polski minister, który - obok. m.in. prezydentów Litwy, Węgier, Łotwy, Estonii i Gruzji oraz szefowej Kancelarii Prezydenta RP Haliny Szymańskiej - wziął udział w ceremonii złożenia przysięgi przez Zełenskiego w ukraińskim parlamencie, rozmawiał też z prezydentem Ukrainy m.in. o perspektywach rozwoju współpracy dwustronnej, "zarówno gospodarczej, społecznej jak i w zakresie dialogu historycznego".

Resort spraw zagranicznych poinformował ponadto, że Czaputowicz spotkał się w Kijowie z ustępującym szefem ukraińskiego MSZ Pawłem Klimkinem, któremu "podziękował za dotychczasową współpracę i wzmacnianie stosunków bilateralnych w ostatnich latach".

Zełenski, showman i producent telewizyjny, który w II turze wyborów prezydenckich zdobył 73 proc. poparcia, pokonując urzędującego prezydenta Petra Poroszenkę, w swojej mowie inauguracyjnej ogłosił, że rozwiązuje obecny ukraiński parlament i zasugerował dymisję rządowi premiera Wołodymyra Hrojsmana.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl