Tak tłumaczy się Targowica. Europoseł PO: Jesteśmy pomnikami dawnego szacunku dla Polski

Janusz Lewandowski / Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Staramy się odróżnić Polskę i Polaków od nadużycia mandatu, jaki jest w tej chwili dziełem rządów PiS-u - stwierdził dziś europoseł PO Janusz Lewandowski. Według niego "polski rząd łamie reguły klubu, do którego przystąpił, czyli Unii Europejskiej".

Wczoraj Janusz Lewandowski przeszedł do historii, wygłaszając w europarlamencie mowę szkalującą Polskę i polski rząd.

Czytaj więcej: NASZA ROZMOWA - prof. Legutko o wystąpieniu Lewandowskiego: Obrzydliwe, PO za to zapłaci

PE przyjął w środę rezolucję wzywającą polski rząd do przestrzegania postanowień dotyczących praworządności, wyrażając m.in. zaniepokojenie proponowanymi zmianami w przepisach dotyczących polskiego sądownictwa, które "mogą strukturalnie zagrozić niezawisłości sądów i osłabić praworządność w Polsce". W dokumencie znalazł się też apel PE do polskiego rządu, by potępił "ksenofobiczny i faszystowski" Marsz Niepodległości.

Przeciwko rezolucji głosowali europosłowie PiS; PO podzieliła się w tej sprawie, a eurodeputowani PSL nie wzięli udziału w głosowaniu.

Czytaj więcej: Oto lista hańby! To oni głosowali za rezolucją Parlamentu Europejskiego przeciwko Polsce 

Janusz Lewandowski z PO pytany o głosowanie i debatę w radiu TOK FM, powiedział:

Staramy się właśnie udowodnić; odróżniać cały czas Polskę, jako dumne dzieło Polaków - zresztą robią to wszyscy inni posłowie: starannie odróżniają Polskę i Polaków, szacunek dla Polski i Polaków - od tego nadużycia mandatu, jaki jest w tej chwili dziełem rządów PiS-u.

Jego zdaniem "w tym nadużyciu mandatu kryje się źródło tych wszystkich debat i rezolucji".

My ich nie chcemy i my ich nie inicjujemy. Inicjuje to rząd w Warszawie, łamiąc reguły klubu do którego przystąpił, czyli Unii Europejskiej

- ocenił europoseł. Dopytywany, czy czuje się godny, by reprezentować Polskę, podkreślił, że jest to "niezwykle niewdzięczna misja".

Wydaje mi się, że jesteśmy takimi pomnikami dawnego szacunku dla Polski

- powiedział.

Nagle przez 2 lata, mamy 5 debat i rezolucji o Polsce. To znaczy, że źródło nie jest tu, w Parlamencie, tylko coś się zmieniło w rządzeniu Polską

- dodał. Jednocześnie podkreślił, że "bycie głosem milionów Polaków, którzy nie chcą, aby Polska wyprowadziła się z Unii" to "rodzaj dość dramatycznej misji".

Jego zdaniem "koledzy z PiS-u liczą na kłamliwość propagandy rządowej (...), która tworzy zmyślony świat Polski wstającej z kolan, Polski mocarstwowej, podczas gdy ta rządowa Polska w ogóle nie jest już słuchana".

Ludzie stracili do niej cierpliwość

- zaznaczył Lewandowski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

British Airways. Szykuje się strajk pilotów

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Piloci British Airways zamierzają strajkować przez trzy dni we wrześniu - 9., 10. i 27. dnia miesiąca. Poinformował o tym związek zawodowy pilotów brytyjskich linii lotniczych. W zeszłym miesiącu zdecydowana większość pilotów British Airways opowiedziała się za akcją strajkową w sporze płacowym.

Związek napisał w wydanym w piątek oświadczeniu, że powiadomił British Airways, iż wezwie swych członków do strajku we wrześniu. Podkreślono, że oferta płacowa złożona przez British Airways nie zostanie zaaprobowana przez większość pilotów.

Linie British Airways uznały, że akcja strajkowa jest nieuzasadniona, twierdząc, że ich oferta płacowa jest godziwa, i ostrzegając, że strajki naraziłyby na kłopoty dziesiątki tysięcy pasażerów.

Poinformowano, że wprowadzane są zmiany do rozkładu lotów.

"Uczynimy wszystko, co w naszej mocy, by umożliwić podróże tak wielu ludziom, jak to będzie możliwe"

- napisano w oświadczeniu, zastrzegając jednak, że "jest prawdopodobne, iż wielu pasażerów nie będzie się mogło udać w podróż".

Zapewniono, że pasażerom, których loty zostaną odwołane, oferowany będzie zwrot pieniędzy za bilety bądź zmiana rezerwacji. Rozważany jest też leasing samolotów i załóg innych linii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl