NASZA ROZMOWA - prof. Legutko o wystąpieniu Lewandowskiego: Obrzydliwe, PO za to zapłaci

Europoseł PO Janusz Lewandowski / Fotomag/Gazeta Polska

Paweł Krajewski

Dziennikarz portalu Niezalezna.pl, specjalizuje się w tematyce politycznej. Wcześniej pracował m.in. w portalu telewizjarepublika.pl.

Kontakt z autorem

  

– Mnie mało co szokuje w polityce, ale jednak okazuje się, że bezwstyd nie ma żadnej granicy. Wyjątkowo obrzydliwe wystąpienie – podkreślił w rozmowie z portalem Niezalezna.pl eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości prof. Ryszard Legutko, komentując wystąpienie Janusza Lewandowskiego. Jak dodał, „politycznie Platforma za to zapłaci”.

– Polska demokracja ma się dobrze tylko w zawłaszczonych, rządowych mediach – grzmiał dziś w czasie debaty o praworządności Janusz Lewandowski. Eurodeputowany Platformy Obywatelskiej krytykował sytuację w Polsce, mówiąc m.in. o samospaleniu Piotra S., wycinaniu Puszczy Białowieskiej i rzekomym neofaszyzmie na polskich ulicach.

Mnie mało co szokuje w polityce, ale jednak okazuje się, że bezwstyd nie ma żadnej granicy. Wyjątkowo obrzydliwe wystąpienie, upadli naprawdę bardzo nisko. Chodzi między innymi o pomysł, żeby rozpocząć od nieszczęśnika, który się podpalił – od przedstawiania go jako ofiary rządu. Po pierwsze, takich rzeczy się nie wykorzystuje, bo to jest sprawa ekstremalna, po drugie – są dwa przykłady samospalenia za rządów Platformy Obywatelskiej, więc przynajmniej powinni siedzieć cicho. Co tu dużo mówić, to było naprawdę obrzydliwe…
– skomentował słowa Lewandowskiego w rozmowie z portalem Niezalezna.pl prof. Ryszard Legutko. 

Dodał jednocześnie, że widzi nie tylko złe strony wystąpienia Lewandowskiego. 

Dobra strona jest taka, że to zostało odebrane dość powszechnie w Polsce z niesmakiem i myślę, że politycznie Platforma za to zapłaci 
– podkreślił. 

Zdaniem profesora, wyciąganie spraw polskich na forum europarlamentu to „jedyne narzędzie, jakie opozycji zostało”.

W Polsce próby organizowania demonstracji już się dla nich skończyły, a poparcie dla rządu idzie w górę. Poza jakimiś antypisowskimi fanatykami, celebrytami nie mogą za bardzo nikogo zmobilizować. Pozostała im już jedynie procedura wszczęcia artykułu 7. Będą się więc aktywizować w komisji oraz wszelkich pracach, i myślę, że będą działać na rzecz tego, aby sprawozdawcą w tej sprawie została osoba najmniej nam przychylna – to może być jedna z notorycznych lewaczek w Parlamencie Europejskim 
– uważa prof. Ryszard Legutko.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trump nie odpuszcza Demokratom. Zapowiedział „ważne oświadczenie” ws. muru z Meksykiem

Szczyt NATO n/z: Donald Trump / Fot. Aleksiej Witwicki

  

Rozpoczęte 22 grudnia i trwające do chwili obecnej częściowe zawieszenie działalności rządu federalnego USA, tzw. shutdown, stało się najdłużej trwającym paraliżem administracji w historii kraju. Prezydent USA Donald Trump poinformował w piątek, że dzisiaj o godzinie 15.00 czasu lokalnego wygłosi "ważne oświadczenie", dotyczące sytuacji na granicy Stanów Zjednoczonych z Meksykiem.

Trump poinformował na Twitterze, że oświadczenie dotyczyć będzie "kryzysu humanitarnego na południowej granicy USA" i wygłosi je w Białym Domu. Amerykański prezydent domaga się od Kongresu środków na budowę muru na granicy z Meksykiem, na co nie chcą zgodzić się Demokraci, co doprowadziło do kryzysu politycznego w USA, którego efektem jest trwający już od 28 dni shutdown. [polecam:https://niezalezna.pl/254041-najdluzszy-shutdown-w-historii-usa]

Prezydent USA 8 stycznia wygłosił telewizyjne orędzie do narodu amerykańskiego, w którym oświadczył, że nielegalna migracja na południowej granicy Stanów Zjednoczonych to kryzys humanitarny, który trzeba jak najszybciej zakończyć. [polecam:https://niezalezna.pl/253584-trump-wyglosil-oredzie-do-narodu-i-uzyl-argumentu-ktory-obalil-narracje-demokratow-ws-muru]

Trump próbował przekonać Amerykanów do projektu wybudowania muru na granicy z Meksykiem, bowiem nielegalna migracja, jego zdaniem, jest źródłem wzrostu przestępczości w USA.

Mur jest przedmiotem sporu Trumpa z demokratycznymi kongresmenami, którzy sprzeciwiają się przeznaczeniu w budżecie 5,7 mld dolarów na jego budowę.

Z powodu konfliktu w grudniu zeszłego roku nie uchwalono prowizorium budżetowego, co doprowadziło do częściowego zawieszenia rządu federalnego, najdłuższego w historii USA.

Skutki shutdownu stają się coraz bardziej dotkliwe. Funduszy na bieżącą działalność nie otrzymuje 9 z 15 departamentów reprezentowanych w gabinecie, m.in. stanu, rolnictwa, bezpieczeństwa wewnętrznego, transportu, i sprawiedliwości. Około 800 tys. urzędników federalnych zostało wysłanych na urlopy lub pracują bez wynagrodzenia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl