Marszałek Karczewski zachęca seniorów do aktywności. Wziął udział w spacerze nordic walking

– Zachęcam wszystkich seniorów do aktywności – mówił marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który w przeddzień Dnia Seniora wziął udział w spacerze nordic walking. We wtorek marszałek spotka się z seniorami by rozmawiać m.in. o aktywności seniorów w sieci.

twitter.com/StKarczewski

Około dwuipółkilometrowy spacer z okazji Dnia Seniora odbył się dziś, w parku im. marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego. Ideą przejścia z kijami do nordic walking jest promowanie wśród seniorów zdrowego trybu życia.

Tuż przed wymarszem marszałek Karczewski spotkał się z dziennikarzami. Przypomniał, że "bardzo często pojawia się zarzut do rządu, do Prawa i Sprawiedliwości", że ograniczają oni osobom w podeszłym wieku możliwości pracy. Jak dodał, jest to kwestią wyboru każdego seniora.

Jeśli ktoś może pracować, to powinien pracować, jeśli ktoś może być aktywny fizycznie, to taka aktywność fizyczna zawsze wpływa też bardzo korzystnie na możliwości pracy. Sam prawie codziennie staram się biegać -- zaznaczył marszałek Karczewski.

Marszałek zachęcił wszystkich seniorów do aktywności i wyraził nadzieję, że poniedziałkowy spacer przyczyni się do tego, "że seniorzy będą bardziej aktywni". Dodał również, że Dzień Seniora odbywa się w jego urodziny dlatego nigdy o nim nie zapomina.

We wtorek Stanisław Karczewski spotka się z seniorami. Spotkanie będzie poświęcone aktywności osób starszych w internecie oraz bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni. Zostaną także przedstawione projekty, które mają prowadzić do przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu seniorów.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Stanisław Karczewski #marszałek #Senat #nordic walking #spacer #Dzień Seniora

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo