Wielki, wspólny marsz niepodległości już za rok? "Pokażemy innym narodom naszą siłę"

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Piotr Drabik/CC BY 2.0

  

- Za rok Polacy powinni pójść razem w wielkim Marszu Niepodległości. Mam wielką wiarę i nadzieję na to, że to będzie wspólny, patriotyczny marsz całej Polski – powiedział w poniedziałek szef sejmowego koła Wolni i Solidarni Kornel Morawiecki.

Jego zdaniem, to prezydent Andrzej Duda powinien wziąć na siebie „odpowiedzialność i przywódczą rolę, by doprowadzić do takiej wspólnej patriotycznej manifestacji”.

- Nie jest dobrze, gdy my Polacy się dzielimy. Część z nas świętuje w Warszawie, a część w Krakowie i pan prezydent zwołuje ważne spotkanie w Pałacu w godzinie rozpoczęcia Marszu Niepodległości. Tak nie powinno być

- uważa marszałek senior.

Podkreślił, że za rok na 100-rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę konieczne jest zsynchronizowanie wszystkich obchodów 11 listopada.

- To powinien być jeden wspólny marsz. W ten sposób sobie, ale też i innym narodom i państwom pokażemy swoją jedność i siłę. I będziemy wtedy naprawdę niepodlegli, bo to jest święte słowo i powinniśmy je szanować. To jest taki mój wielki apel do wszystkich

 - mówił Kornel Morawiecki.

Poseł podziękował wszystkim, którzy w sobotę uczestniczyli w Marszu Niepodległości w Warszawie.

- Bardzo dziękuję tym młodym ludziom, którzy tysiącami przyszli i pokazali, że bliskie są im i ideały i Polska i przeszłość i martwią się o przyszłość. To było piękne

 - powiedział szef partii Wolni i Solidarni.

Pytany, jak on sam świętował 11 listopada Morawiecki odparł:

"można powiedzieć, iż zaliczyłem cztery imprezy m.in. najpierw mszę świętą, odprawę wart na pl. Piłsudskiego, uczestnictwo w marszu i spotkanie w pałacu prezydenckim”.

- Na marszu przemowy były za długie. Zdążyłem przejść tylko kilkaset metrów i ruszyłem na spotkanie do prezydenta. Niestety, już go nie było, gdy dotarłem do Pałacu. Na szczęście byli jeszcze zaproszeni goście

 - dodał marszałek senior.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Sri Lanka: Rząd zablokował portale społecznościowe

  

Lankijskie władze zarządziły dziś tymczasową blokadę portali społecznościowych i komunikatorów internetowych, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się fałszywych informacji na temat serii eksplozji, do których doszło w tym kraju w Niedzielę Wielkanocną.

Rząd poinformował, że "zdecydował o zablokowaniu wszystkich platform sieci społecznościowych, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się nieprawdziwych i fałszywych informacji".

"To jest środek jedynie tymczasowy"

- zapewniono w komunikacie cytowanym przez agencję AFP.

Wcześniej na wyspie do odwołania wprowadzono godzinę policyjną. Choć początkowo miała ona zacząć obowiązywać o godzinie 18, policja poinformowała, że wchodzi w życie natychmiastowo.

W Niedzielę Wielkanocną w kilku miastach Sri Lanki doszło do serii eksplozji w kościołach i hotelach, w których - według różnych źródeł - zginęło 140-190 osób. Na razie nikt nie przyznał się do ataków.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl